Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
vincent_vega Creative Commons License 2002-05-23 22:22:40 228
Szia,
4, 6 elég jó, bár nem lehet akármelyikre azt mondani hogy rossz, mert elöször is 9x13 aránytalan, másrészt laborban levágnak belöle sokat+a szkennelés is (mint mondod), tehát kb a kép 75%-a ha látszik... Tehát valószinüleg az 1. is jó volt, bár az elkapott pillanat nem tetszik.
A 4. egyszerüen az otthagyott babakocsi miatt tetszik, ez jó pillanat. (bár ha a fogantyú nem lógna bele a csatornafedélbe talán még jobb lenne) és az átlós kompozició is szép.
Az 5.-nél csúnya a levágott fej (inkább test).
2. hátatfordit... :(

Megpróbálhatnál kicsit közelebb is menni az emberekhez (mondja ezt, aki nem mer)

További jó fényképezést!

vincent

Előzmény:
azazell0 Creative Commons License 2002-05-23 21:03:37 227
Sziasztok!

http://kep.tar.hu/azazell0/index.phtml?aid=27522940

Néhány kép a budai várból, első tűrhető FF képeim.

Gép: Kiev 4
Obi: jupiter-8 2/50
Film: Fuji Neopan 400 (azt hallottam róla, hogy nagyon jó, de a képek közül néhány eléggé szemcsés szerintem (már 9x13-ban is látszik), de lehet, hogy én szúrtam el valamit az expozícióval - de ezt majd ti megmondjátok nekem :-)
Kidolgozás: mivel egyelőre nem értek a házi ff híváshoz-nagyításhoz, Soós.

A képek túlnyomó többsége (hogy ezek közül melyikek, avagy az összes nem tudom) 16-os vagy blendénél, a hiperfokális távolság beállításával készült. (nem akartam nagy pillanatokról élességállítás miatt lemaradni, egyelőre nem vagyok olyan jó távmérővel - igaz, rendes állítással sem vagyok az, amivel jó vagyok, az az AF :-)))))))))))

Scannelni 9x13-as képről scanneltem, egyenesen tragikus lett, tudom, háromszor kellett jpegbe menteni, még rosszabb lett (amúgy a scan 300 dpi, de aztán a képet a felére kellett csökkenteni)... Próbáljatok elvonatkoztatni tőle, majd az egyes képeknél leírom, hogy hogyan is néztek ki valójában... :-))) Semmiféle képszerkesztő progival nem nyúltam a képekez, nem élesítettem, vágtam őket. Ami miatt az oldalarányok néhol kicsit különbözőek, azt nem igazán tudom, talán amiatt lehet, hogy mivel a scanner legszélére kerültek a képek, az felső/alsó/jobb/bal szélüket levágta...

1. kép: ezzel tulajdonképpen nem sok bajom van, csak az, hogy ugye szemcsés, és az, hogy lekéstem, amikor a bal oldalt álló pali pont bedobta a pénzt a zenésznek :). Részletgazdagnak még véletlenül sem nevezném, ja és ami még baj szerintem, az a két pali pandaszeme a verőfényes napsütés miatt.

2. kép: a zenész csávó (egy másik) pont készül trombitálni, párja a 7. kép, ahol már trombitál is. :-) Ami itt, és még néhány képen nem tetszik, az a teljesen beégett fehér.

3. kép: tulajdonképpen nem olyan rossz, csak elég egyszerűcske, és a jobb oldalon lévő árny sem túl szép. Érdekes módon ezen a képen nincs észrevehető szemcse. Miért?

4. kép: ami itt zavar, hogy a macskakő túl fehér, habár az, hogy világos valamennyire, szerintem jó. Itt is van szemcse.

5. kép: ez se rossz, az ott középen egy, a fal mögött lévő padon ülő csávó feje, és ez a kép sem túl szemcsés.

6. kép: hát ez lehetett volna a legjobb, a kép alsó fele szerintem szép, azonban a fehér lovak úgy beégtek, hogy csak na, és ez kegyetlenül elrontotta a képet :-(((((((( Egyébként, ha nem látszana, a nő épp a kakit lapátolja be a vödörbe.

7. kép: a már látott pali, de a pólója, a kotta, az ég és a macskakő nagyon beégett...

8. kép: a kép valóban ferde, ez hiba, de ugye némelyik laborban a megfelelő részletnagyításal ez korrigálható. Nekem ez is szemcsésnek tűnik...

Most, hogy mindezt leírtam, már nem is tudom, hogy valóban szemcsések-e a képek., vagy csak az én paranoiám az egész...mindegy. Majd csináltatok komolyabb nagyítást, és majd akkor kiderül.

És végül az alábbi kér(d)éseim lennének!
1. Minél többen írjatok véleményeket a képekről! Ha nagyon rosszak szerintetek, és jó lenne, ha nem gyaláznám a felszerelésemet ilyesmivel, akkor is!!!
2. milyen FF filmet ajánlotok (érzékenyebb-kevésbé érzékeny kategóriában, ezek elvileg meddig nagyíthatók jól)?
3. Exp. hogyan bfolyásolja a szemcsézettséget?
4. Ti hogyan szkennelitek a képeiteket?

no ennyi, nagyon várom a válaszokat!

azazell0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!