|
|
|
|
 |
intarzia
2002-05-14 23:11:39
|
0
|
kinullázlak, de megpróbálok válaszolni is.
Telek vásárlásra nem adnak hitelt.
Sőt még a meglévő telked jelzálogként való felajánlására sem.
Csak abban az esetben ha elkezdtél építkezni és (bankoktól függően) 40 vagy 50%-ban kész a ház, azaz alap: ok, falak: ok, Tető: ok és a külső nyílászárók azok kérdésesek.
Viszont nagy szívás még innen is, ugyanis ha eddig kész vagy akkor az egyik bank az előre (természetesen az ingatlantudor által meghatározott) összeg 50%-át kifizeti, majd ha számlával és az ingatlantudorral alátámasztatod az 50% felhasználását, akkor megkapod a 45%-ot. Ugyanaz a futam mint az előbb leírt. A végén pedig megkapod a maradék 5%-ot, ha megvan a lakhatási engedélyed.
Fontos azonban, hogy az első 50% elköltésének tényét nem igazolhatod beton, tégla, tetőfedőanyag és minden olyan számlával, ami már benne volt az ingatlantudor felmérésekor.
Konklúzió:
Vagy van telked és induló kp (nem kevés) -> tudsz építkezni + hitelt igénybe venni.
ha nincs telked, de van valamennyi léd, akkor telket vehetsz, de építkezni nem nagyon tudsz.
vagy ha van elég léd, akkor telket veszel, építkezel, igénybe veszed a hitelt és a megmaradt pénzed (ami hitelt kaptál) kamatoztatod. Megéri, hidd el. A (tőke + kamattörlesztés)*futamidő hónapokban- évi 240eFt az az esetek nagy részében <= mint a felvett hitel összege, eltekintve a pénz időértékétől (infláció).
Laci
|
|
A hozzászólás:
 |
Kíváncsi2
2002-05-14 14:43:35
|
-
|
Sziasztok!
Van egy érdekes problémám (legalábbis a bankban érdekesnek titulálta az ügyintéző :((( ).
Ha veszek egy "eladás céljából épített" házat, akkor ugye megkaphatom az államilag kamat-támogatott hitelt.
Ha veszek egy telket és építek rá magamnak egy házat, akkor is megkaphatom az államilag kamat-támogatott hitelt. (eddig a bankos ügyintéző jóváhagyta a logikámat, tekintsük tehát ezt kiindulási alapnak)
Namost a kettő között van némi különbség.
Az első esetben kapom 15 millióért az egészet, tehát kell kb 5 millió önerő, a többi nagyon kedvező kamatozású kölcsönből is fizethető.
A második esetben meg kell venni a telket (5 milla) és a házépítéshez kell 3-4 millió önerő.
Ez azt jelenti, hogy ha magam szeretném építeni (mert azért így olcsóbb lenne), akkor 3-4 milló forinttal több önerőt kell felmutatnom? Miért?
A bank szerint (igaz, töredelmesen bevallom, még csak egy banknál jártam) a telek megvásárlására nem kapok kölcsönt :(
Ez a rendszer a vállalkozásoknak sokkal inkább kedvez, mint a magánépít(tet)őknek.
Jól látom?
Vagy van olyan bank, ahol elfogadják valahogy a elket önerőként?
Kinek van tapasztalata?
SEGÍTSÉG!!!
K2 |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|