|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
jee_c
2002-04-11 15:14:47
|
4
|
Kösz az infót. Annyit találtam csak belőle, hogy folyadékban említették a jelenséget.
Gáznál nincs valami hasonló jelenség, amitől pl. plazma állapotra térne át? Nem hinném.. |
|
Előzmény:
 |
leha
2002-04-11 13:39:32
|
3
|
tisztelettel!
javítsatok ki, ha tévedek, de kavitáció csak folyadékban létezik.
maga a kavitáció arról szól, hogy Bernoulli szerint nagyobb sebesség => kisebb nyomás
és kisebb nyomás => alacsonyabb forráspont
vagyis a nagy sebességgel haladó (pl) torpedó körül a tenger vizének nyomása lecsökken
az így lecsökkent nyomás hatására a tengervíz forráspontja (pl) 12 fokra csökken
mivel a víz eredetileg 15 fokos volt (pl), ezért robbanásszerű igyekezettel elpárolog így egy vízgőzpárnát létrehozva a torpedó körül ... a vízgőzben pedig kisebb ellenállást kell a torpedónak legyűrni
szóval, ahol nincs folyadék, ott nincs forráspont, meg ilyenek ... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|