Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
jee_c Creative Commons License 2002-04-11 15:14:47 4
Kösz az infót. Annyit találtam csak belőle, hogy folyadékban említették a jelenséget.

Gáznál nincs valami hasonló jelenség, amitől pl. plazma állapotra térne át? Nem hinném..

Előzmény:
leha Creative Commons License 2002-04-11 13:39:32 3
tisztelettel!
javítsatok ki, ha tévedek, de kavitáció csak folyadékban létezik.

maga a kavitáció arról szól, hogy Bernoulli szerint nagyobb sebesség => kisebb nyomás
és kisebb nyomás => alacsonyabb forráspont
vagyis a nagy sebességgel haladó (pl) torpedó körül a tenger vizének nyomása lecsökken
az így lecsökkent nyomás hatására a tengervíz forráspontja (pl) 12 fokra csökken
mivel a víz eredetileg 15 fokos volt (pl), ezért robbanásszerű igyekezettel elpárolog így egy vízgőzpárnát létrehozva a torpedó körül ... a vízgőzben pedig kisebb ellenállást kell a torpedónak legyűrni

szóval, ahol nincs folyadék, ott nincs forráspont, meg ilyenek ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!