|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2002-04-03 22:25:04
|
150
|
emilt ment a napokban
megkaptad?
Gurg |
|
Előzmény:
 |
M6TTL
2002-04-03 00:15:19
|
149
|
Szervusztok!
Ismét egy kérdés. Infrafotózásra adtam a fejemet és nagy
felindulásomban vettem egy B+W infra szűrőt (B+W 092) 20-
40x szűrőfaktorral (első bizonytalansági tényező, mi a az
hogy 20-40???, akkor most mennyi?).
Sikerült szereznem hozzá egy Kodak High Speed Infrared Film-
et (HIE). Hát ez egy eléggé érdekes film, ugyanis nincs
névleges érzékenysége. A különböző Kodak Wratten
zselatinokhoz (csak Kodakhoz, második bizonytalansági
tényező...) adnak meg filmérzékenységi értékeket 10-80 IE
között (harmadik bizonytalansági tényező).
Szóval most egy kissé tanácstalanul állok az elött, hogy
miképpen is kellene elkezdeni ezt a dolgot. A film
technikai leírása csűri-csavarja a dolgot, majd a végén
leszögezi, hogy az a leghelyesebb, ha csinálunk néhány
próbatekercset és kialakítjuk a saját beállításainkat ennek
függvényében. Nekem valahogy nem sok kedvem van ehhez, mert
egy 5000 Ft-os filmen nem szívesen kísérletezem, ha lehet
akkor biztosra mennék.
Dolgozott valaki ilyen anyagra, ilyen szűrővel? Hogy
kellene ezt csinálni? SFX 200-at használtam már abban nincs
ekkora kavar...
Üdv,
Balu
PS A film hívására már gondolni sem merek, mert ott aztán
megint csak ehhez hasonló problémák lesznek az tuti... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|