|
|
|
|
 |
agyarka
2003-02-07 20:29:46
|
94
|
Százbolha
A dioptria a fókusztávolság reciproka[m-ben] |
|
 |
Tommx
2002-03-26 00:46:21
|
31
|
Megnéztem a gépet, és sajna semmilyen
menet sincsen rajta :(((. Amit láttam a
honlapjukon, az valami olyasmi volt,
hogy csak rá kell húzni.... De
lehet hogy hülyeségeket beszélek...
Mindegy... Köszi a segítséget.
Ha hallasz valamit majd zörgess :)))
Bye Tomek
Ui: Alábbiakban feldobok néhány linket, ahonnan
én merítettem az információkat. A gépről készült
képek közül az elsőn látszik, hogy nincs menet.
A ??kinverteres képeknél meg talán ilyen valami
kell az enyémre is...
Link a gépleíráshoz:
http://www.mediker.net/foto/menu122/oly2040/index.htm
Képek a gépről:
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z_back.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/di/0011/c2040Z_front.jpg
Linkek valami hasonló izéhez (???konverter???):
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9902/c_160_hq_converter.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9902/c_210_hq_converter.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9809/Ic_c160.jpg
http://www.olympus-europa.com/press/pics/cameras/9809/Ic_c210.jpg
|
|
A hozzászólás:
 |
Százbolha
2002-03-22 14:50:41
|
29
|
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.
A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.
Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.
18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.
Videókamerához is használható.
Százbolha
(Budapest)
|
|
Előzmény:
 |
Tommx
2002-03-22 14:17:13
|
28
|
Köszi szépen :))).
Azt hogyan lehet felrakni a gépemre?
Kell hozzá még valami? Nekem sajnos semmit sem
mond hogy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencse... Még tényleg kezdő vagyok, de
gyorsan tanulok :))). Érdekel a fényképezés...
Te merre lax? Én Siófokon...
Előre is thx.
Bye. Tommx |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|