Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2002-03-22 14:50:41 29
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.

A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.

Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.

18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.

Videókamerához is használható.

Százbolha
(Budapest)

A hozzászólás:
Tommx Creative Commons License 2002-03-22 14:17:13 28
Köszi szépen :))).

Azt hogyan lehet felrakni a gépemre?
Kell hozzá még valami? Nekem sajnos semmit sem
mond hogy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencse... Még tényleg kezdő vagyok, de
gyorsan tanulok :))). Érdekel a fényképezés...
Te merre lax? Én Siófokon...
Előre is thx.

Bye. Tommx

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2002-03-21 23:28:04 27
Van egy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencsém.

Hátha tudod használni, kölcsönadom, vagy megveheted, ha jó.

-----
(Kölcsön = a felhasználó eljön érte és belátható időn belül visszahozza)

(Valkinek megígértem, hogy postázom - pár hónapja, de...., bocsánat nem megy....)

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!