|
|
|
|
 |
Százbolha
2002-03-22 14:50:41
|
29
|
Szerintem a digitopicpan kérdezd meg, hogy lehet szűrőt tenni a 2040-re.
Én nem próbáltam.
A szürőmenet az optika elején található "anya" menet. Általában a méret is rá van írva. Ebbe lehet szűrőt csavarni "apa" menet.
A 37mm az átmérőt jelenti.
Asszem Nikon digigéphez volt jó, meg videokamerához ez a méret.
18 dioptria: nagyítási faktor. Macrofotózásnál általában 2-6 dioptriát használtam .
Ezzel a 18 dioptriával az objektívet kb. 2cm-re ode kellet tolni a témához. Pontos leképezési arányt nem tudok, mert objektívtől is függ, de elég nagy volt: mondjuk egy 5Ft-os alig fér bele a képmezőbe.
Videókamerához is használható.
Százbolha
(Budapest)
|
|
A hozzászólás:
 |
Tommx
2002-03-22 14:17:13
|
28
|
Köszi szépen :))).
Azt hogyan lehet felrakni a gépemre?
Kell hozzá még valami? Nekem sajnos semmit sem
mond hogy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencse... Még tényleg kezdő vagyok, de
gyorsan tanulok :))). Érdekel a fényképezés...
Te merre lax? Én Siófokon...
Előre is thx.
Bye. Tommx |
|
Előzmény:
 |
Százbolha
2002-03-21 23:28:04
|
27
|
Van egy 37mm szürőmenetes 18 dioptriás előtétlencsém.
Hátha tudod használni, kölcsönadom, vagy megveheted, ha jó.
-----
(Kölcsön = a felhasználó eljön érte és belátható időn belül visszahozza)
(Valkinek megígértem, hogy postázom - pár hónapja, de...., bocsánat nem megy....)
Százbolha |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|