Keresés

Részletes keresés

Koen_brader Creative Commons License 2002-03-11 22:13:45 33
ja, a 2. es 3. pont az "elonyok"-ben a rivalisokra is ervenyesek
A hozzászólás:
Koen_brader Creative Commons License 2002-03-11 21:55:56 32
A Cokin alapotlete hogy egy negyszog/teglalap szurot tobbmeretu lencsere ra lehessen tenni.

A lencse szuromenetjere egy adapter gyurut racsavarsz, majd arra raklikkel egy tarto, amiben becsusztathatod a szurot.

A tarto 3 meretben van: A, P es XPro, novekvo sorrendben. Ha 28 mm-nel rovidebb, vagy nagy atmeroju a lencsed, kozd a P-nel. Kozepfomratumnal, XP-nel.

A Hitech, Lee meg Singh-ray gyart hasonlo elven szurorendszereket, de ALTALABAN a Cokin P kompatibilitas adott.

Cokin elonye: 1. olcsobb mint az emlitett rivalisok; 2. lehet allitani a szuro poziciojat, pld gradualt szurkenel; 3. szeles kompatibilitas

Hatrany: 1. szurok nem uvegbol hanem vm muanyagbol vannak, emiatt 2. konnyen karcolodnak; 3 nincs tobbszoros bevonat (kontraszt romlas, visszaverodes).

Előzmény:
Free Bird Creative Commons License 2002-03-11 21:22:23 31
Na ez nekem kínai.
Itt le vagyok maradva.
Mi a frász az a Cokin-féle tartó?
Az objektív elejére szerelhető?
Ha igen a válasz, akkorszűrőmenetbe csatlakozik?
Ha igen, akkor van minden féle méretben?
Nincs több kérdésem... :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!