Persze.
Megvannak a maga hátrányai:
- Nagy blendenyílásnál + közeli tárgyaknál tuti nem fogsz éles képeket kapni. (legalábbis nehezen)
- néha elfelejtek élesíteni :-)
- nincs filmablak, és néha elfelejtem, milyen film is van benne :-)
- kicsit macerás beállítgatni, fényt mérni, de gyorsan meg lehet szokni
Ezen kívül csak előnyét tudok:
- Kiválló lencse, 40,5-ös szűrőmenettel (!)
- NAGYON pontos Gossen fénymérő van benne
- nagy hidegben is jól működik (-35 fokig teszteltem)
- full vakuszinkron (1/2-1/500), bár egy 540EZ-n furán mutat a kis Rollei ;-)
- nagyon halk
- kisebb, mint BÁRMELYIK gépem, még a Ricoh GR-1-nél is kisebb...
- könnyen javítható, alkatrészt lehet találni.
- fém mechanika (Compur központi zárral), kevés műanyag
- szép, világos kereső (bár nincs olyan tiszta, mint a Leica M-é)
-
Általánosságban elmondható róla, hogy utcai csittcsatt gépnek kiválló. Belefűzöl egy jó 400-as FF filmet, állítasz rajta egy 11-16-os blendét, és csak lősz ;-) Eszméletlen drága mulatság újonnan, drágább, mint egy Leica M6TTL+50/2,8... kb 2600 USD
Használtan nehéz kifogni, bár a múltkori börzén is volt egy erősen lepukkant 36-ért (Rollei 35S chrome)
Tudni kell a fényképezés alapjait, és a gép korlátait.
Nekem volt 35T, és most 35S van. Ezen kívül rengeteg verzió létezik. Ha csak egyetlen gépet kellene vinnem egyik túrámra a hegyek közé, vagy nagy hidegbe, ezt vinném. PL. a Mont Blancra is ezt vittem, és kiválló képeket csinált.
A lencséje elég szép rajzú ahhoz, hogy 50x60-as képeket csináljak a negatívokról. Diához is pontosan mér fényt.
ITT van még néhány vélemény, ITT meg néhány Rollei kép.
|