Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2002-01-29 10:09:30 7
"ovatosan kell hasznalni, mert az eget sotet kek -- feketeve valtoztathatja Velvian "

A polarszurot ugy kell hasznalni, hogy a max sotetedesig kell tekerni? Most lottem havas tajon, es az eg mar a keresoben is feketedett. Gondoltam ra, hogy esetleg nem tekerem maxra...

A hozzászólás:
Koen_brader Creative Commons License 2002-01-29 00:02:53 6
Ket fix lencsem van, mindketton allapallasban egy egy B+W szuro (1.5KR, azaz 1.5 dekamired, azaz a 81A es 81B kozott vala). Ezeket (elvileg) leveszem ha vm. speci kepet keszitek.

Termeszetben: Cokin P rendszerben Hitech graduated neutral density 3 stop, lagy atmenet. A legjobb a Singh-ray ($100) de nem telik ra, a Cokin ($15) rossz mert nem neutralis hanem szineltolodast okoz, ezert lett HiTech ($30).

Ezenkivul termeszetben CP. Tiffen -- nem nagyon jo, de ezt nem tudtam amikor megvettem. Szeretem, de ovatosan kell hasznalni, mert az eget sotet kek -- feketeve valtoztathatja Velvian ( vagy regebben Agfa Ultra 50-n).

Van meg egy 3 FE Nikon ND szurke (nem gradualt) --ha pld nagy feny mellett hosszu (tobb mp-s) exp ido kell. Egyebkent a polar szuro is kvazi egy 2FE-s ND.

Van meg egy Tiffen 81B (ha felhos napon melegiteni akarod a fenyt, pld portrera) es egy Tiffen enhancing ( ami allitolag az oszi levelek pirosat kiemeli -- en egyszer hasznaltam, nem vennem meg meg egyszer)

Fekete feherhez par napja vettem egy Cokin P #25-t de meg nem hasznaltam.

Ha a minimumra kellene csokkenteni, megtartanam a gradualt ND-t es a CP-t.

Előzmény:
eszetlen Creative Commons License 2002-01-28 12:40:19 5
Istra!

Nekem egyedül polárszűrőm van, az is az olcsóbbik fajtából, de tapasztalatom már van vele:
Falevelek esetében (is) leveszi a csillogást, így zöldebb lesz minden...
Pocsolyák, vizes utak: dettó, azaz vagy a tükröződést látod vagy a fekete aszfaltot
Napsütéses égbolt: mélyíteni lehet az ég kékjét szintén a csillogások, szóródások megszüntetésével.

Üdv
egy eszetlen

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!