|
|
|
|
 |
zsuzsa
2001-12-11 20:28:07
|
4
|
Szia !
10naponta kap 5-6 lisztkukacot. Az sok?
Én egy kisérletről hallottam, abban az volt, hogy halllanak és felismerik a hangokat.Persze nem mernék megesküdni rá, hogy hallja a hangom. |
|
A hozzászólás:
 |
Nézelödő
2001-12-11 08:29:47
|
3
|
Szia Zsuzsa!
A leguánok szinte teljesen süketek! A szaglásukra és látásukra hagyatkoznak. Szóval mikor megismer ezeket használja,nem hallását. Beszélni pedig lehet hozzá, én is szoktam az enyémhez. Egyébként helyes,hogy nem engeded ki,mert ő még kicsi hozzá, ha majd ivarérett lesz,akkor rohangálhat a szobádban. Viszont akkor azt figyelembe kell venned, hogy többé nem igen tudod bezárni,mert nőtt a terrítorítoriuma és nem szeret visszamenni a kicsi helyére! Letargikus lesz! Ha teheted,akkor inkább ne tedd ki a szobába, nyárra készíts neki egy szabadtéri kifutót! Nekem ez bevált minden reggel 8kor kiraktam és csak késő délután vittem vissza. Élvezte szépen bezöldült és önállóan evett,ami tőle nagy szó volt,mert csak kézből hajlandó.
A fürdőkád problémára jó megoldás, hogy igaziba teszed bele!
Lisztkukac etetése nem ajánlott nagy mennyiségben,mert nagy a zsír és fehérje tartalma!
Párban nem tartható,mert a hazai forgalomban lévő példányok 95% hím!két hím bunyozik!
Sziasztok! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|