Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Frankie_boy Creative Commons License 2001-11-23 22:43:03 45
AZ igazi tényleg az lenne ha tudnék egyszerre színesre is és FF-re is fotózni. Lesz (ha minden igaz) egy fényképész és én mitn lelkes amateur fogok csak hangoskodni!

A vakukkal kapcsolatban;
Szerintetek van e olyan hely (uzlet, fotos akármi) ahol lehet esetleg vakukat bérelni?
(A 12-es kulcsszámú beápített vaku a Nikon F65 egy kicist gyenge.) Azt még nem tom hogy addig hogy alakulnak anyagi dolgaim és nem biztos, hogy meg tudok magamnak engedni egy vakut.

Szerintetek van e előnye egy Nikon géphez Nikon vakut venni? Ha van az miben jöhet ki?

Off:

Tervezgetem, hogy megveszem Dékán István: Fényképezés című könyvét. Ma du. beszéltem a Dékán Istvánnal és ha minden igaz jövő csütörtökön vagy pénteken lesz újranyomott kiadás.

On:

Van-e valakinek taasztalata Nikon SB-23-as vakuval tapasztalása.
Szemezgetek még az SB 28-cal mert az tud egy érdekes működési módit is (a +6 kulcsszámmal többel) a stroboszkóp vakuzást.
A baj ezzel cska az, hogy kb 2.7-3x-be kerül.
Erről is érdekelne a véleményetek!(Bár ez inkábba Nikon tippek listára lenne való!)

Frankie

Előzmény:
Százbolha Creative Commons License 2001-11-23 21:57:14 44
Szerintem:
Lehetőség szerint vigyél 2 gépet. Egy színes, egy FF filmmel töltve.
Külső vakut lehet cserélgetni, beépített nem túl megfelelő a célra.

Nem tudom ki finanszírozza a fotózást, de ne 2 tekercs legyen, hanem sokkal több.
A kontaktot megnézve, és 5-10 képet kiválasztva (tekercsenként) kéne a papírképeket elkészíteni.

Az ifjú párnak elsőre a jókat megmutatni, aztán a kontaktról még rendelhetnek bármilyet....

FF filmet én is adtam színes laborba. Astoria/fotex jól megcsinálta, máshol kék lett.
C41/FF film leginkább akkor lesz FF a papíron, ha pontosan exponált és nem műfényes. (ilfordot nem próbáltam!)
Ellenkező esetben érdemes "barna-feketét" kérni, abban kisebbet lehet csalódni, mint a az enyhén szinezett FF-ben.

Százbolha

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!