Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2001-11-22 23:48:02 37
"legközelebb": mármint a 3 barna-fehér (Kodak 400 CN, Ilford XP2 meg a Konica nemtommi) közül.
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2001-11-22 23:45:58 36
Barna-fehér. Ez jó. Találó.
Azt olvastam, hogy az Ilford esik legközelebb a FF-hez, de csak akkor, ha kissé keményebben hívjuk elő, mint a C41-es filmeket szokás. Mivel a laborban a napi x-100 tekercs mellett nem fogják a beállítást megváltoztatni 1 film kedvéért, valószinűleg egy nem túl erősen kontrasztos, lágyabb tónusú filmet fogsz kapni, amin a nagyításnál sem tudsz majd sokat keményíteni. De esküvői képeknél nem is kell szerintem. A képek barnás tónusa tetszeni fog. Szóval szerintem ügyesen választottál. Sok sikert!

T*

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!