Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
bborocz Creative Commons License 2001-11-22 23:03:19 35
Frankie_boy:

Én már használtam az Ilford XP2-t, igaz csak
fekete-fehér papírra nagyítottam róla, nekem
mindössze az nem tetszett benne, hogy nem volt
elég kontrasztos. Nem voltak rajta úgy igazán feketék és igazán fehérek, akárhogy is vacakoltam
a hívással. De szerintem nem rossz film. Ha
érdekel akkor a www.fotovilag.hu oldalon van egy cikk is róla.
Üdv: bborocz

Előzmény:
Frankie_boy Creative Commons License 2001-11-22 22:42:38 34
Szaisztok,

Inkább csak olvasója vagyok de ..... a többit hagy ne részletezzem!

Közeljövőben egy barátom férjhezmegy. Mint lelkes amateur fényképezni fogok. Az lenne az első alkalom, hogy 2 tekercs filmet el akarok lőni ff-re.
A nyersanyagra a Fuji Neopan SS 100 és az Ilfor XP2 supert választotam. (Persze estére az szem-iszom alá színes megy!)

A fuji az "claszikus" FF de az Ilford C-41-gyel hívható.
Megosztanátok a tapasztalatotokat azzal kapcsolatban velem?
Mi a különbség (Ha egyáltalán van!) a kettő közt ha FF-papírra nagyítanak mind a kettőből?

Szerintetek baromság lenne e azt kérni a kidolgozó helységben, hogy a Fujit hívják elő és fűzzék be egy szines gépbe és minden kockáról készítsenek egy nagyítást. Ami tetszik azt kérni fogom, hogy kézzel FF papírra nagyítsák ki. Ami meg nem tetszik azon meg sporolok egy kis pénzt!

Nem nagyon ismerem a szaknyelvet ezen a területen de vannak olyan FF képek amiket én (szentségtörést elkövetve) barna-fehér filmeknek hívnék.
Tudtok erről valamit mondani?

Előre is kösz a segytségek!

Ui: Örülök ennke a FF topiknak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!