|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2001-10-31 11:57:52
|
1
|
részemről idegenkedek a digitális technikától főleg FF-ben, szerintem soká lesz olyan ccd, ami megközelít egy FF roll felbontást és tónusgazdagságot
jobban hiszek a kémiában - egyenlőre :)
ami a laborálást illeti:
adott egy Leitz nagyítógép, Leica objektívekkel
egy roll Plus-X
egy Ilford Gallery (a vegyszereivel)
és egy jó nagyítás
soká fogja a digi ezt űberelni |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2001-10-31 10:56:37
|
0
|
Ilford Delta 100 szépen nagyítható 50*60 ig leicáról, de az a határ. Egy 70*100-ast is csináltattam digitális nagyítással, megdöbbentően jó lett (igaz, hogy portré). Érdekes ellentmondás, hogy lassan digittel jobb outputhoz lehet jutni, mint analóg laborálással, de pont a FF nagyítás az utolsó dolog, amit digitálisan érdemes csinálni.
Most fogom kipróbálni a Technical Pant :-)
T* |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|