|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
RobUr
2001-10-19 22:59:51
|
11
|
| Esetleg, ha vakarjuk a dolgokat, Mamluk jon ki belole. Ha tudod kik voltak. Kun lehetett az istenadta, Vlach soha, romanrol nem is beszelve. Azokrol beszelni a 15. szazadban nem enyhe, de oriasi tulzas. A Bizanciak szerettek hasznalni a "romaioi" jelzot magukra, minden alapot nelkulozve. Gyarmatai voltak Romanak, ami meg nem teszi oket Romaiaknak. Ezen az alapon az indiaiak is hivhatnak magukat angolnak. A Torokok Rum-nak hivtak Bizancot, a hallott szo alapjan. Igy jott letre ez a ketes erteku Rumania szo, aminek semmi koze Romahoz vagy a Latiumi latinokhoz. |
|
Előzmény:
 |
PuPu
2001-10-19 20:46:22
|
8
|
Bezzeg Mátyás királyra büszke vagy!
Meg a Hunyadi Jankóra!
Osztán ki tuggya, - jobban körülnéznél a családban, nem találnál e egy-két móc vitézt...
Torgyán se hitte volna...
:O))) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|