Keresés

Részletes keresés

egon21 Creative Commons License 2001-09-05 13:14:23 3
Köszi Dubni és Attilaa!

Mivel makrozásnál valóban nem fontos az autofókusz (és ahogy Attilaa írta valószínűleg nem is pontos) van olyan Kenko közgyűrű, ami manuális és ezért vélhetően olcsóbb, mint az AF-es?

Bocs, az első, topikindító hozzászólásomból kimaradt, hogy makrozáshoz a 28-90-es objektívet használnám, és a 75-300-ast 2x-ezném. Utóbbinál valóban sok gond lehet a fényerővel, mivel 4-5,6-os és a kétszerező állítólag 2 rekeszértéket is levesz a fényerőből.

MoJo Creative Commons License 2001-09-05 12:44:40 2
Hi! Engem az érdekelne, hogy mit jelent pl. közgyűrűnél hogy 25mm?
A kétszerezőt sejtem :)
Mojo
A hozzászólás:
dubniczkia Creative Commons License 2001-09-05 11:59:58 0
Szia! A Kenko gyart kulon 25mm-es kozgyurut (kb. 25ezer), vagy sorban (36, 20, 12 kb. 60ezer), ezek tokeletesen megfeleloek. Ketszerezoben sajnos a Canon a legjobb, csak nem tul olcso (kb. 150ezer), es a frontlencseje kb. 2 centire kilog a tubusbol, igy igen keves optikahoz hasznalhato. Ketszerezoben jo valasztas a Kenko Pro (kb. 70ezer), vagy a Tamron.
Dubniczki
Előzmény:
egon21 Creative Commons License 2001-09-05 11:24:16 -
Bizonyára sokan vagyunk, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy egy jó makroobjektívet vagy egy 400, 600 mm-es teleobjektívet vegyenek. Úgyhogy rászorulunk a közgyűrűkre, konverterekre, előtétlencsékre.

Bár más topikokban is előfordultak ehhez kapcsolódó hozzászólások, jó lenne, ha itt össze tudnánk gyűjteni a közgyűrűkkel, konverterekkel stb. kapcsolatos infokat és véleményeket.

OK, nyitásnak egy konkrét kérdés. Canon EOS 300-hoz 75-300 objektívvel milyen kétszerezőt és közgyűrűsort tudnátok ajánlani, ha nem akarok 170 ezret fizetni egy Canon konverterért. Tamron vagy Kenko már 50 ezer körüli áron is elérhető.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!