Kedves Mumu!
Köszi a választ, de szerintem van egy kis félreértés, ami tisztázásra szorul.
1. Ezt írod:
"Az en erkolcsom es etikam szerint (ezzel nem szeretnem azt mondani hogy ez kotelezo lenne masnak es hogy ez universaklisan igaznak talaltattik) egyik vallas sem mondhatja el magarol hogy O kepviseli Isten VALODI szeretetet es csak o Isten tanitasanak helye."
Azt gondolom, hogy abba fölösleges belemenni, hogy melyik vallás az igazi, illetve melyik képviseli Isten valódi szeretetét, stb. Erről nem is volt szó, nem tudom, hogy állított-e ilyesmit valaki. Én biztosan nem!
2. Ezt írod:
"Persze az olyan angazsalt emberek mint Te vagy Mirabolan vagy eppen a mas velemenyuek itt jelentkezo hada,mindegyiketek meg van gyozodve arrol hogy Isten igaz szavat keoviselik.Ennelkul ugy latszik nem megy a valahova tartozas es a johiszemu de fanatikus szolgalalasa az egyedzulinek velt celnak."
Nem lehetek meggyőződve arról, hogy én mindenben maximálisan Isten szavát képviselem, mivel ugyanolyan kereső embernek érzem magam, mint nagyon sokan. Az más kérdés, hogy a római katolikus egyházhoz állok a legközelebb, de ez nem azt jelenti, hogy fanatikusan mindenben egyetértek az egyház képviselte filozófiával, illetve törvényekkel. De még mindíg ezt fogadom el a legigazabbnak, de ez jelen esetben magánügy, nem tartozik a tárgyhoz. Viszont azt el kell utasítanom, hogy fanatikusan ragaszkodnék hozzá, vagy szolgálnám a katolikus egyházat!
3. Ezt írod:
"Szamiomra merhetetlen onteltseg es a mellett gondolom termeszetesen tudatlansag az hogy kijelentsuk csak a mi utunk Hozza az igazi.Honnan veszuk azt a merhetetlen batorsagot azt hinni mgunkrol hogy tobbet tudunk megvillagositotabbak vagyunk mint ugyanolyan erzekekkel,igazsag es jora hajlamu tobbi tarsunktil ?"
Azt akarod mondani, hogy én valaha, valahol kijelentettem, hogy csak az én (ill. tágítva, a katolikus) út az egyedüli út Istenhez? Én azt mondom, hogy bárki eljuthat Istenhez, aki kellően nyitott. Legyen az katolikus, ateista, krisna hívő, evangélikus, vagy bárki más! Senki előtt nincs bezárva az ajtó, csak éppen sokkal szűkebb a bejárat Isten országába, mint máshová. De bárki rálelhet erre a szűk bejáratra!
4. Ezt írod:
"Es miert fontos az hogy HOGYAN kozeledunk fele ? Miert nem az a fontos hogy igen,UGYANAZ AZ UR fele kozelednenk ?"
Nos, erre azt tudom mondani, hogy ha Jézust fogadom el Istennek, és kereszténynek vallom magam, akkor igenis kaptam útmutatást, hogyan is juthatok el Hozzá. Ez az útmutatás pedig a Biblia. Én, mint keresztény, erre csak ezt tudom válaszolni.
Végezetül:
"Most kivancsi vagyok hogy a kath.egyhaz megtartja ot magas rangjaba,erdemesnek fogja talalni tovabbra is hogy tanitsa az eszmet."
Az én meglátásom az, hogy valószínűleg visszaveszi őt az egyház, ugyanabban a rangban, de kétlem, hogy gyakorolhatja ugyanazokat a jogokat, mint előtte (gondolok itt arra, hogy nem misézhet, nem gyóntathat, stb.)
Üdvözlettel:
atalanta |