Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-08-13 19:10:44 409
"No és azok a csimpánzok is felismerik magukat a tükörben, akik majomtársak között nőttek fel."
Az emberszabásúakat és a delfineket nem kétlem.
Én azt nem hinném, hogy a macskeszomnak van öntudata... (Szvsz, az meglátszana rajta, de nagyon!)

A foggal sajna nem tudok mit kezdeni, nincs infóm, de szerintem, ha betévedsz egy állatorvoshoz az szívesen elárul ezt azt, ingyé' is...

A hozzászólás:
ezoterika Creative Commons License 2001-08-13 13:33:34 408
No és azok a csimpánzok is felismerik magukat a tükörben, akik majomtársak között nőttek fel.

Azóta újabb fejlemény:
Pár napja volt egy mozgó macsfog Mefi szájában, ennek mára hűlt helye.
Tudtok valamit a macsok fogzásáról?
Egy Libriben átnéztem pár könyvet, de semmi ilyen infót nem találtam benne.

Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-08-12 15:19:01 407
Kedves ruttla!

"Valamilye szinten kialakult az "én" tudat, ill. az "én hátam mögött" tudat."
A kettő nem ua!
Az, hogy képes megtanulni merre is kell fordítania a fejét, ha ezt vagy azt látja a tükörben, szerintem továbbra sem jelenti azt, hogy tisztában volna létezésével.
Elhiszem, hogy megtanulta "mi is az a tükör" (a maga szintjén persze), de még a Te leírásod szerint sincs maradéktalanul tisztában azzal, hogy mit lát benne. Azt vágja, hogy meg kell fordulni, de ez szvsz még nem jelenti azt, hogy tudja miért...

Amúgy javítanám azt a hozzászólásom, amire reagáltál!
Azt írtam a kutyák sem képesek felismerni magukat a tükörben, de azóta megtudtam, hogy egyes fajok képesek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!