|
|
|
|
 |
oncogito
2001-08-08 18:57:53
|
17
|
Üdv Canis!
Nem értem pontosan, hogy ebben az esetben mit értesz könyörtelenség alatt.
Mert ha rideg érzelemmentességet, igazságtalanságot, akkor egy hibás gondolat vezérli a szót és a tettet.
Szerintem ugyanis a valódi igazság mindenkinek megnyugvást kell hozzon, legfőképpen ha érvényre jut. Amíg csak mint lehetőség van jelen, addig jelent háboruságot, békétlenséget és könyörtelenséget.
Az én értelmezésem szerint.
oncogito |
|
A hozzászólás:
 |
Canis
2001-08-08 09:11:07
|
14
|
| A tisztesség a legmagasabb fokú könyörtelenség mind másokkal, mind önmagunkkal szemben. Alapja a gondolat, a szó és a tett tökéletes egységének megvalósítása. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|