Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2001-08-08 18:57:53 17
Üdv Canis!

Nem értem pontosan, hogy ebben az esetben mit értesz könyörtelenség alatt.
Mert ha rideg érzelemmentességet, igazságtalanságot, akkor egy hibás gondolat vezérli a szót és a tettet.
Szerintem ugyanis a valódi igazság mindenkinek megnyugvást kell hozzon, legfőképpen ha érvényre jut. Amíg csak mint lehetőség van jelen, addig jelent háboruságot, békétlenséget és könyörtelenséget.
Az én értelmezésem szerint.

oncogito

A hozzászólás:
Canis Creative Commons License 2001-08-08 09:11:07 14
A tisztesség a legmagasabb fokú könyörtelenség mind másokkal, mind önmagunkkal szemben. Alapja a gondolat, a szó és a tett tökéletes egységének megvalósítása.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!