|
|
|
|
 |
Woland
2001-07-13 17:47:57
|
17
|
| A Sztálinhoz írt szerenádja még meghatóbb volt. |
|
 |
Olimpia12
2001-07-13 12:24:54
|
1
|
>ki a bús bélsárral, be a gumiba-bújt
orgazmusos baráttal -
undorító - a diszkrimánáció!
és a kettôs mérce!!! |
|
 |
Fine Tune
2001-07-13 12:23:43
|
0
|
| Hiába, a fiatal záróizmok. |
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2001-07-13 12:19:16
|
-
|
gondolom láttátok Eörsi ámokfutását az ATV-n
aztán eszembe jutott egy versfordítása
most már összeállt a kép
************
Allen Ginsberg: Záróizom
Remélem jó öreg segglyukam kitart még
Többnyire rendben volt 60 éven át
Bár Bolíviában felrepedt s megműtötték
a fennsíki kórházból élve került ki -
kevés vér, polip nincs, alkalomadtán
kis aranyér
aktív, sóvár, szívesen fogad be falloszt
kólásüveget, gyertyát, répát
banánt és ujjakat -
Most fél az AIDStől, mindazonáltal
szolgálni vágyik -
ki a bús bélsárral, be a gumiba-bújt
orgazmusos baráttal -
Még mindig ruganyos-izmos,
gyönyörért szégyentelenül kitárul
De újabb húsz év múlva ki tudja,
az öregeknek sajog mindenük
izület, nyak, prosztata, gyomor -
Remélem a vén lyuk fiatal marad
halálomig, nyugi.
1986. március 15, 13h
Eörsi István fordítása
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|