Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Degeczi Creative Commons License 2001-07-10 15:57:03 16
Arrol nem is beszelve, h sokan szivesen tartananak kutyat is, de nincs szivuk egesz napra egyedul hagyni otthon, plane nem megkotve, bezarva - nalunk is ezert vannak macskak, pedig amugy pl egy vizslat szivesen tartanek.

A legtobb kulonbseg egyebkent is csak a teljesen eltero eletmodbol adodik: nyilvan hulyeseg lenne felsobbrenduseg jelekent kezelni pl az urulekelrejtest, amikor ez csak a rejtozkodo, maganyos eletmod szuksegszeru velejaroja. Furcsa pl latni ahogyan a kismacskak hatalmas csatakat vivnak, kuzdenek - teljesen csondben, egyetlen apro hang nelkul!

Es az is biztos, h meglepo erzelemnyilvanitasokra kepesek. Ismerosom ki nem allhatja a felesege macskajat, ha teheti bele is rug. Ez azonban nem maradt valasz nelkul! A macska ugyan szobatiszta, megis mar tobbszor elofordult, h az illeto taskajaba vizelt (persze epp fontos iratokra), egyszer pedig a szobajaban levo matrixnyomtatoba. Nem jelolesrol volt szo, hanem szabalyos elaztatasrol...

Előzmény:
Maminti Creative Commons License 2001-07-10 14:46:53 14
Ne essünk egymásnak kutyások és matskások... :( Főleg, mert akkor hova álljanak a belgák, akik mindkét fajt szeretik? :)

Minden állatot önmagukért szeretjük, nem kell "emberesíteni" őket. A kutyák sem szolgalelkűek, csak tökéletesen alkalmazkodtak az emberek világához. A matskák seggét sem kell kinyalni azért, hogy kedvességet kapjunk tőlük, egyszerűen csak önállóak és másképp "látják" a világot mint a kutyák. Anyagcseréje pedig az összes állatnak van, s az sem kéjmámor, amikor az utcán vagy a játszótéren a homokozóban kell kerülgetni a kutyapiszkot, mert a gazdinak eszébe sem jut, hogy kutyakötelessége eltakarítani az állat "termékét". Tisztelet a kivételnek. A nyulakat nem ismerem, de szerintem megvan a saját magukhoz való eszük, csak nem érdemes őket más állatok mércéivel mérni. Ugyanez a helyzet az összes kedvencként tartott állattal. Láttam a Spektrumon egy olyan gazdit, akinek a világon a legfontosabb a már 25-30 éve velük élő teknőce volt.

Persze, ha az a cél, hogy jól összevesszünk, és kieregessük a felesleges gőzt... :-/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!