Keresés

Részletes keresés

eszetlen Creative Commons License 2002-01-28 12:40:19 5
Istra!

Nekem egyedül polárszűrőm van, az is az olcsóbbik fajtából, de tapasztalatom már van vele:
Falevelek esetében (is) leveszi a csillogást, így zöldebb lesz minden...
Pocsolyák, vizes utak: dettó, azaz vagy a tükröződést látod vagy a fekete aszfaltot
Napsütéses égbolt: mélyíteni lehet az ég kékjét szintén a csillogások, szóródások megszüntetésével.

Üdv
egy eszetlen

A hozzászólás:
IstraFun Creative Commons License 2001-07-10 10:47:11 1
Először is, nem értek hozzá. :)
De múlt héten kipróbáltam néhány polár szűrőt.
Amit észrevettem: eltünteti a fényvisszaverődéseket, erős csillogásokat.
Üvegen keresztüli fotózáshoz ajánlják, de a tájképekhez is jó mert a vízfelület fénylését is csökkenti. Az égnek szép kék színe lesz, jobban érvényesülnek a bárányfelhők.
A falevelek is jobban kijönnek állítólag azok fénylését is csökkenti.
Sajnos csak zárt térben tudtam próbálgatni, jó lett volna kint is.
Problémám csak az árával volt (13.500 a 43-as átm.)
Persze ez egy HAMA, (a nem igazán márkásnak a legdrágább fajtája)
van fele ennyiért is. (Na olyant fogok venni :) 4.800.-)
A különbség az közöttük, hogy hány spéci réteg van rajta 7 vagy csak 3.

Remélem hozzáértők kijavítanak, ha hülyeséget írtam.
(Erősen amatőr vagyok.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!