U-boat válasz erre | adatok | e-mail 2001.04.27 19:20 (3)
onogur
Minden csapatnak van kiemelt (hívjuk derby) és sima de az eredményességben fontos mérkőzése.
Mi a derby?
Két csapat tradicionális küzdelme régi időktől fogva, (Juve-Fiorentina, Bayern-Hamburg, Manchester-Liverpool Real-Barca..), két csapat területi közelségből így a szurkolóik közel azonos érdeklődési és lakó helyről valo toborzása ( Milan-Inter, Sampdoria-Genoa, Real-Atleti, Barca-Espanol, Bayern-1860..). Vannak kis részben politikai és különféle érdekek melletti derbyk (Celtic-Rangers, Real-Barca, Atleti-Bilbao, Bastia- Marseille Zvezda-Dinamo..)
És van az eredményeségtől függő derby (1-2, 1-3, 2-3..utolsó-utolsóelötti).
Kb ezek a csoportok, ha a egy-egy pár mind a 4 csoportnak meg tud felelni akkor lesz A DERBY (Róma-Lazió, Ferencváros-Újpest, Marseille-PSG, Ajax-Feyenoord, Barca-Real Zvezda-Partizan...)
Nos ha így nézzük egy Román-Magyar derby szurkolói szempontból mindenképp.
A derby-re az ember készül lelkileg is, ugyanis vagy nyer és repül vagy kikap zuhan...ott kell lenni, szurkolni kell, meg kell mutatni a csapat mellett állást, le kell küzdeni sok-sok akadályt.
A derby egy élmény, legtöbbször örök élmény.
Ezért akarnak a fiatalok Bukarestbe menni és szélsőséges helyzetben, ismeretlen területen, akár ellenséges magatartás mellett is szurkolni és megmutatni, hogy ez a csapat és ez a szurkoló tábora...ez az ország itt és most 90 percig.
U-boot
|