Keresés

Részletes keresés

mokuss Creative Commons License 2001-06-20 14:17:34 147
Van a törekvésben humanitás, de merem remélni, hogy ez nem valamiféle választások előtti rétegmegnyerés...






Kattints a bannerre, ha állatbarát vagy!
A hozzászólás:
LAJKA Creative Commons License 2001-06-18 20:07:36 146
Felteszek egy mai hirt:

Szeliditenék az állatvédelmi törvényt

A sintértelepre került kutyák tíz százalékát használják orvosi szabadon kísérletekre törvényesen, amely az állatvédők szerint sérti az állatok jogait és ellenkezik az európai uniós gyakorlattal is. Ezért törvénymódosító javaslat készült a két évvel ezelőtt született állatvédelmi törvényhez, amely kizárja a kóbor kutyákkal való kísérletezés lehetőségét, és szorgalmazzza, hogy minősítsék bűntettnek az állatok kínzását. A jelenlegi állatvédelmi törvény jórészt csak deklarál, de nem bizonyul hathatós véderőnek.
Az országgyűlés őszi ülésszakán már tárgyalni lehetne az állatvédelmi törvényt módosító javaslatot, amelyet Szili Katalin és Hegyi Gyula szocialista képviselő a napokban tárt a nyilvánosság elé. Az indítvány legfontosabb pontja, hogy szüntessék meg a "a kutyák kóbor egyedeinek orvosi kísérletekre való felhasználását", illetve minősüljön bűntettnek az állatok kínzása. Az 1998-ban született, 19 módosító indítvánnyal elfogadott jelenlegi állatvédelmi törvény (1998. évi XXVIII. tv.) lehetőséget biztosít arra, hogy a háziasított állatok kóbor egyedein - a megfelelő feltételek betartása mellett - állatkísérleteket hajtsanak végre. A két képviselő szerint ez alapjában sérti az európai uniós szabályrendszert, amely egyértelműen tiltja a kóbor kutyák kísérleti felhasználását.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!