|
|
|
|
 |
The Metatron
2001-06-04 16:17:37
|
43
|
Kedves Oncognito,
"A megítélés pedig nem tőlem ered, hanem köztudatból."
Mi a köztudat? Éppen ez az, hogy tőled, tőlem és mindenkitől ered, ez a köztudat. A belülről való változással azt akartam mondani, hogy a köztudat folyamatosan változik. Nem egy tőlünk független valami, hanem a mi megítéléseink összessége.
Szvsz a párkapcsolatoknak van szerepük ebben a megítélésben. Az ember képét nagyban befolyásolja az, hogy hogyan élte meg párkapcsolatait, ahogy a te véleményed is valamilyen szinten tükrözi, hogy te hogyan élted meg és akár Cserfáé, aki szintén másképp élte meg.
Persze sok más hatás van, de ha a páromat megbecsülöm, tisztelem, akkor az ő nemének képviselőit is másképp látom.
|
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2001-06-04 05:29:23
|
38
|
Üdv The Metatron!
Csakhogy ez a topic nem párkapcsolaról szól, tehát mi van általában?
A megítélés pedig nem tőlem ered, hanem köztudatból. Ennek az okát firtatnám.
oncogito |
|
Előzmény:
 |
The Metatron
2001-06-04 05:04:47
|
37
|
Kedves Oncognito,
Ha egy férfi és egy nő igazán szeretik egymást, az megerősíti az igazságokat és elfújja a poros szabályokat. Ez a megértés, ez borzalmasan lassú folyamat, de csak belülről működik, ahogy azt te is jól tudod. Pedig ez a vita, vélt vagy valós ellentét a legtündöklőbb színfoltja a világnak.
Egyszerűen félelmetes, hogy hány ember volt már szerelmes életében és mégis győzedelmeskedik bennük az ego, és feledik a gyönyörű pillanatokat: és ítéletet mondanak.
Mert ami különbözik, azt megítélik.
Így van ez már régóta :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|