Keresés

Részletes keresés

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2001-05-23 22:27:32 207
Kedves Tipli!

"1.) Az embernek magatol kell rajonnie, hogy meddig er a takaroja. Nem lehet ezt "torvennyel" szabalyozni. Aki felfogja, az felfogja. aki nem, annak hiaba magyarazod, de tiltani, eroszakkal korlatozni - az lenne az igazi bun..."
Hát Kínában például kénytelenek szabályozni a dolgot.

"2.) Hiaba a nagy elorelatas, sosem tudod mikor leszel te az a szegeny, akit ma olyannyira megvetsz..."
Na mondjuk háborúban nyilvánvalóan más törvények vannak. Szerintem a háború utáni helyzet annyira különbözik a békebelitől, hogy képtelenség egy kalap alá venni. Nyílván egy háborúban iszonyú mennyiségű kár keletkezik. Az a kérdés, hogy háború után, ha valaki elveszti a vagyonát az szülhet-e gyereket, itt fel sem merült. Szerintem sem etikus egyaltalán ezt a kérdést felvetni, hisz nem az egyén felelős a történtekért.

"Ami a sokgyermekes csaladokat illeti: felesegemnek 6 testvere van. Munkas csaladbol szarmazik, a testvereit szukosen, de felneveltek a szuleik. Sok nelkulozes aran igaz, de mind tanult ember lett... A te vilagodban, nekik nem lenne hely..."
Ez viszont már egy sokkal kényesebb dolog. A sokgyermekes családmodell már rövid távon is tarthatatlan, amennyiben a csládok nem tudják anyagi okok miatt felnevelni a gyermekeket. Sokkal több olyan példa van sajnos, amikor lényegében mások kárára nevelkednek fel a gyermekek. Azt azért el kell ismerned, hogy minimális vagyoni szint alatt 6 gyereket szülni hazárdírozás. Egy-egy példa nyílván akad arra hogy sikerül fölnevelni mind, de a tendencia az nem ez, és ez a lényeg. Ha engedjük, hogy tartósan sok olyan gyerek szülessen, akit nem tudnak felnevelni a szülők, akkor abból baj lesz. Sokkal súlyosabb, mintha megakadályozzuk a helyzet létrejöttét. Két rossz közül kell választani, vagy születésszabályzás vagy a te pénzedből másokat nevelsz. Előbbi erkölcsi agályokat vet fel, az utóbbi esetben magas bűnözéssel és túlnépesedéssel kell számolni. Előbb utóbb az utóbbi is kikényszeríti a születésszabályozást, csak akkor mindenkinek max. 1 gyereke lehet.

A hozzászólás:
Tipli Creative Commons License 2001-05-22 22:47:21 206
Ipari antidepresszio!

Sajnos felindultsagbol irtam. Sajnos nem ok nelkul! Es azzal sem egyezem, hogy arrol beszelni kene, hogy jogaban-all e barhol vilagon gyermeket nemzenie valakinek, aki szegeny. Ez olyan, mintha arrol nyitnal topicot, "bun-e terhes noket felkoncolni, vagy bun-e a pedofilia?" Lehet rola beszelni, de mar magatol a gondolattol is felboszul az ember, hogy leteznek olyanok, akik ilyesmit fontolgatnak a kis fejukben...
Hala istennek nem nekem kell teged meggyoznom az elveim helyessegerol! Bar a jelenlegi szocialpolitika elegge a te szad ize szerint meri a segelyeket, meg szerencsere nem tartunk ott, hogy a tarsadalom kimondana, bun a szegenyek "szaporodasa"... Bunnek nem bun, de ez a kormany tett arrol, hogy ha nem is buntetik, de ellehetetlenitik a szegenyebb retegek szamara a csaladalapitast.

Hogy tiszta vizet ontsunk a poharba:
A felesegemmel egyutt ot even at nem vallaltunk gyermeket, mert kezdo fiatalokkent nehezen jott ossze az anyagi biztonsag, szulokre nem tamaszkodhattunk. Legyen elobb haz, meg butor, meg ami kell, nem kell elsietni - gondoltuk.
Igy is lett. Volt hazunk, autonk, butor, es amit csak 5 ev alatt ket fiatal latastol mikulasig ossze tud szedni. Ugy dontottunk, eljott az ideje a gyermekaldasnak.
Mikor a lanyom szuletett, mar javaban folyt a haboru. Aztan se haz, se auto se butor. Folonfutokent menekultunk. Ma ismet van otthonunk, es az elmult evek kemeny munkajanak koszonve nem kell felnem attol, hogy mi lesz a csaladommal holnap. Ennek ellenere nem vallaltunk tobb gyermeket, es ez mar igy is marad.

Mi ebbol a tanulsag?

1.) Az embernek magatol kell rajonnie, hogy meddig er a takaroja. Nem lehet ezt "torvennyel" szabalyozni. Aki felfogja, az felfogja. aki nem, annak hiaba magyarazod, de tiltani, eroszakkal korlatozni - az lenne az igazi bun...

2.) Hiaba a nagy elorelatas, sosem tudod mikor leszel te az a szegeny, akit ma olyannyira megvetsz...

Ha sok ismerosomhoz hasonloan en is rokkantkent jovok vissza a frontrol, akkor ma nem itt beszelgetnenk. Szaraz kenyerre sem lenne eleg a jovedelmem, nem internetre. Ha megjartad volna azokat a koroket, amiket megjartam, nem vitatnad el senki jogat attol, hogy ha maskepp nem, legalab egy gyermekkel sikeruljon nyomot karcolnia a vilagba.

Ami a sokgyermekes csaladokat illeti: felesegemnek 6 testvere van. Munkas csaladbol szarmazik, a testvereit szukosen, de felneveltek a szuleik. Sok nelkulozes aran igaz, de mind tanult ember lett... A te vilagodban, nekik nem lenne hely...

Előzmény:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2001-05-17 22:35:17 177
Kedves Tipli!

"Ez a topic az index szegyenfoltja. Eddig is tudtam, mire lehet szamitani a hozzatok hasonloktol, de ezzel tulmentetek minden emberi mercen..."
Szerintem nem szégyenfolt. Az lenne a szégyen, ha nem beszélnénk vagy nem beszélhetnénk erről a témáról. Ha nem értesz vele egyet, akkor tessék győzz meg arról, hogy miért baj ha a második gyerek után minimális vagyoni helyzetet néznénk.

A többit csak felindulásból írtad szerintem, így inkább nem reagálok rá. Ha mégsem akkor szólj!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!