Keresés

Részletes keresés

big-lesz Creative Commons License 2001-05-16 22:49:02 158
Kigyó,
akkor kibővíteném a kérdéseid sorát:

Lehet-e egy alkoholistának, zúgivónak, rendszeres elit társasági ivónak, kocsmázónak;

vagy drogosnak gyenge drog (fű) élvezőjének, kemény drogosnak - aki vállalja az elvonókúrát, erős dohányosnak, mértéktelen kávéivónak, mértéktelen csokoládé fogyasztónak;

vagy lelki betegenek (erős depresszió, agresszivitás stb.) aki a gyermektelenség miatt lelkibeteg-nek

vagy értelmi fogyatékosnak Az USA-ban a 30-as években született egy, a szellemi fogyatékosokon a sterilizálást engedélyező törvény. (Tiszta faj, erős, egészséges nemzet...) Egy prostituált asszonyon (kurva = szellemi fogyatékos) elvégezték a műtétet. A kamasz lányát kiadták nevelőszülőkhöz. A "testvére" megerőszakolta. Szült. Nyilván, mert debil. Rajta is elvégezték a műtétet. A kislányát - a gondozónő emlékezete szerint a csecsemő furcsán nézett - fogyatékosnak nyilvánították, sterilizálták. Ilyen és hasonló indokkal 10ezreket csonkítottak meg! Nagyrészüknek szociális problémái voltak, értelmi képességük rendben volt! De hát a törvény, a bírói ítélet... Aztán jött a háború, a fasizmus...
A törvényt a még életben lévők harca eredményeképpen az elmúlt években annulálták. És Ámerika csak nézett és megdöbbent!

vagy egyéb szenvedélybetegnek (lovi, játékgép stb.) Későn szólsz! CsI nem lovis véletlenül? :O)))
és így tovább
gyereke???

Gondold át mégegyszer, amit írtál!
üdv:
big

sashimi Creative Commons License 2001-05-16 14:03:59 149
Kedves Kigyo, irod Azt, hogy ki alkalmatlan a szülői szerepvállalásra, a családvédelemnek kellene eldöntenie, Tf, hogy eldontotte: x.y nagy valoszinuseggel alkalmatlan a szuloi szerepre, valoszinuleg verni fogja gyerekeit es ha lesz lanya, akkor azt 14 eves kora elott 50% valoszinuseggel megeroszakolja. Es azutan mi lenne, mit tenne a hivatal?

sashimi

Anthony1 Creative Commons License 2001-05-16 12:48:57 146
hmm
"Lehet-e egy alkoholistának,
vagy drogosnak
vagy lelki betegenek (erős depresszió, agresszivitás stb.)
vagy értelmi fogyatékosnak
vagy egyéb szenvedélybetegnek (lovi, játékgép stb.)
és így tovább
gyereke??? "
és ezeket ki döntené el hogy ki melyik kategóriába tartozik?
pl milyen mértékig mehet el az agresszió?vagy mitöl függ hogy ki alkesz és ki nem?
honnan lehet megállapitani hogy agressziv lesz valaki a gyerekével ha még nincs neki?

Ant

A hozzászólás:
Kigyo Creative Commons License 2001-05-16 11:06:16 144
Talán közelítsük meg a témát más oldalról is. Az eddigi hozzászólásokból kiderült, hogy az anyagi helyzet nem annyira fontos. Sokakat felneveltek rosszabb anyagi körülmények között élő szüleik tisztességgel és becsülettel. És vannak akik jó anyagi körülmények között sem lesznek mintapolgárok, de nyilván kisebb számban. Akkor miért szúrja sokak szemét a sok szegény szülő gyermeke?
Észre kéne venni, hogy egy tanárnő (vagy más képzettebb személy) még ha nem is keres sokat, akkor is sokkal inkább fel tudja nevelni a gyerekét. Viszont:
Menjen le bárki egy városi vagy falusi késdobáló kocsmába és nézze meg "mintaszülő" törzsközönséget. Ők milyen gyerekeket fognak felnevelni, ha még a szavukat sem érted meg, nemhogy beszélgetni lehessen velük? És még ha lenne is pénzük, mert véletlen dolgoznak, akkor is kire fogják ezt költeni? Ez a réteg nagyon széles. És hiába van munka, ha 30-40 éves korukra már csak emberi roncsok és képtelenek dolgozni, tehát szükségképpen szegények...
És nem csak alkoholisták vannak, hanem sok más hasonszőrű ember, aki képtelen felelősen gondolkodni a családjáról (mert azért a sex az megy, csak többit nem tudják kezelni).
Tehát akkor az új kérdések:
Lehet-e egy alkoholistának,
vagy drogosnak
vagy lelki betegenek (erős depresszió, agresszivitás stb.)
vagy értelmi fogyatékosnak
vagy egyéb szenvedélybetegnek (lovi, játékgép stb.)
és így tovább
gyereke???
Azt, hogy ki alkalmatlan a szülői szerepvállalásra, a családvédelemnek kellene eldöntenie, de úgy látszik teljesen tehetetlen a jogszabályok és az erőforrások hiánya miatt.

Kigyó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!