|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2001-05-17 22:35:17
|
177
|
Kedves Tipli!
"Ez a topic az index szegyenfoltja. Eddig is tudtam, mire lehet szamitani a hozzatok hasonloktol, de ezzel tulmentetek minden emberi mercen..."
Szerintem nem szégyenfolt. Az lenne a szégyen, ha nem beszélnénk vagy nem beszélhetnénk erről a témáról. Ha nem értesz vele egyet, akkor tessék győzz meg arról, hogy miért baj ha a második gyerek után minimális vagyoni helyzetet néznénk.
A többit csak felindulásból írtad szerintem, így inkább nem reagálok rá. Ha mégsem akkor szólj!
|
|
 |
Tappancs
2001-05-16 09:24:41
|
139
|
| Amit idesarkatottál, az nem is olyan hihetetlen sőt Magyarországon is megtörtént 1995-ben. Bokros-csomag volt a neve. Éppen a legvédtelenebbek, a családosok, a nyugdíjasok, a munkanélküliek voltak a legkevésbé képesek fizetni mindazt a terhet, amit a fölpörgetett infláció és az egyéb megszorítások róttak rájuk. Különösen szomorú, hogy egy magát jelszavakban baloldalinak és szociálisan érzékenynek mondó kormány művelte mindezt a szegényekkel. |
|
 |
Tipli
2001-05-16 01:47:58
|
135
|
Adalek az elobbihez:
Kerdem en toled te ipari balfacan:
Ha anyad takaritono lenne netto 30-ert Bekescsaban, apad meg munkanelkuli, mert bezartak a gyarat ahol dolgozott 30 evet, es otven evesen mint maros a kutyanak se kell, akkor el kellet volna hogy abortaljanak a testvereiddel egyutt, csak mert nem futja a tisztesseges eletre ennyibol? Esetleg johetett volna egy kis sterilizalas?
Ja es a takaritonotol 15-el jobb egy pedagogus, es a maros is behelyettesitheto cipofelsokeszitovel, rokkant epitesvezetovel, vadorrel, akarmivel, ami nem a csillogo sikerszakmak koze tartozik...
Ha van egy csopp empatiad, gondold ezt vegig... |
|
A hozzászólás:
 |
Tipli
2001-05-16 01:36:39
|
134
|
Gusztustalan, es undorito amit egyesek itt megengednek maguknak...
Ez a topic az index szegyenfoltja. Eddig is tudtam, mire lehet szamitani a hozzatok hasonloktol, de ezzel tulmentetek minden emberi mercen...
Mondjatok ki nyiltan, aki szegeny az dogoljon meg, hogy annak, aki nem az meg kevesebbet keljen aldozni embertarsaira.
Adok en nektek meg sporolasi lehetoseget a ti stilusotokban:
- talan oljuk meg a nyomorekokat meg a vakokat
- vagy ecsetleg lojjunk le minden masodik nyugdijast
- van aki azt szeretne, hogy sterilizaljunk etnikai alapon, hogy ne "szaporodjak" tul a magyarokat
- vagy szuntessuk be az egeszsegugyi tamogatast. Aki beteg es szegeny, hamarabb kipurcan.
- napalmot a hajlektalannak!
- aki nem tud felmutatni lakast, autot, bankszamlan miliot, annak le is ut, fel is ut...
Magyarorszag a szegenyek es ujgazdagok orszaga Holgyeim es Uraim. Sarkitottam az iment, de sajnos a fentiekhez hasonlatos szenny tukrozodik egynemelyik hozzaszolasbol. Unom nagyon, hogy a magukat "polgaroknak" nevezo eloskodo banda elhiteti magaval, hogy attol, mert az elmult par evtizedben a tobbseg karara osszeugyeskedtek a vagyont, most jogot formalhatnak arra hogy az uborkafarol kajabaljak hogy akinek nincs, annak nem is jar.
Biz'isten, mint a vicben, amikor a telapo az etiop gyerekeknek azert nem ad cukorkat, mert annak nem jar, aki nem eszik rendesen...
Haaat gyerekek, aludni tudtok-e? Lelkiismeretetek az van-e? Bassssza meg. |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2001-05-15 23:47:46
|
131
|
Kedves big-lesz!
"Most jön a te problémád, hogy mely családokban lenne kívánatos megérkeznie egy gyermeknek?"
Nézd, amelyik család _nem_ tud a saját erejéből utódot létrehozni az lehetőleg ne hozzon létre. De mi humánusak vagyunk és azt mondjuk, hogy 2 gyereket csak nyugodtan. De utána teljesítsen legalább minimális elvárásokat. Van egy olyan sejtésem, hogy számos sokgyerekes család nem is akart sok gyereket. Csak nem tudtak védekezni. A szó szoros értelmében.
"Legyenek kultúráltak - tudják biztosítani a gyermek szellemi fejlődését -, rendelkezzenek biztos egzisztenciával - tudják biztosítani a fizikai fejlődését -, rendelkezzenek biztos erkölcsi alappal - egészséges lelkiéletre nevelés -, legyenek fittek - ép lélekben ép test"
Ki az a hülye aki nem erre törekszik?
", ... milyenek legyenek még? Barnák és zöld szeműek? :O))) Bocs az iróniáért, bár ez inkább keserűség a részemről!"
Buta vagyok és nem értem. A fentiekkel mi a problémád? A fejlett közgazdaságtudomány mára odáig fejlődött, hogy be lehet bizonyítani, hogy aki sok gyereket szül szegényen, az saját magának, a gyerekeknek és az egész társadalomnak árt. Szerintem csak segítenénk, ha nem engednénk őket hülyeséget csinálni.
"Ki és hogyan meri ilyen szempontok alapján elbírálni, hogy ki szülhet még és ki nem?"
Az már nem, aki nem felel meg a minimális anyagi elvárásoknak, mert a mai tudásunk szerint 95% fölötti eséllyel mindenkinek árt. A hogyan meg szerintem nem probléma. Legyen a születendő gyereknek egy minimális élettere és az ellátásához szükséges minimális jövedelem vagy vagyon.A mai világban ezek igazolása nem gond.
"Mi ez, ha nem egy beteges útópia? Korábban voltak már próbálgatások, és azokra úgy tekinthetünk, mint a történelem szégyenfoltjaira!"
Szerintem nem utópia. Kínában a teljes pouláció veszélybe került a túlszaporodás miatt. Az egykepolitika nehéz döntés volt, fájdalmas, súlyos következményekkel járó de szükséges. Mint amikor az orvos amputál, fájdalmas, kegyetlen, súlyos következményekkel jár, de életbevágó.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|