Keresés

Részletes keresés

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2001-05-10 23:39:39 82
Kedves big-lesz!

Szó sincs semmilyen fasisztoid utópiáról. Nézd, kínában max. egy gyereked lehet, függetlenül anyagi helyzettől. A problémát én a gyerekszámban látom. Kiszámolható, hogy egy gyerek felnevelésének mennyi a minimális költsége. Ha az adott családnak max 1 gyerek felnevelésére van pénze, de világra hoz 6-ot, akkor Te hogy értékeled a kialakult helyzetet? Szerintem meg kell akadályozni az ilyen eseteket.
Elitéled azt, hogy 2 gyerek után megnézzük, hogy megvannak-e a minimális feltételei a többi gyereknek?

"Ha valaha is a vagyoni helyzet lett volna az alapos ok a gyermeknemzésre és vállalásra, az emberiség már régen kihalt volna!"
Az emberiség sikeresen benépesítette a Földet. Másszóval betelt. Most jön a (békés?) együttélés korszaka.

"egy kicsit odébb menve, Pőcze Borbála (mosónő) bizony nagy hibát követett el, hogy világra hozta magzatát bizonyos József Árontól, aki magára hagyta 3 gyermekével...
Dereng valami?"
Mondhatnám, hogy kivétel erősíti a szabályt, vagy hogy aki nem játszik az nem is nyer. De Te is tudod, hogy csak a nagy számok törvényéről van szó... Tényleg mi lett József Attila testvéreivel? Mondjuk ez már OFF-TOPIC.

A hozzászólás:
big-lesz Creative Commons License 2001-05-10 23:13:04 79
Kedves Ipari-antidepresszió!
Először is visszaidézem a topic indító soraidat:

Nektek erről mi a véleményetek? Szabad-e büntetni azt a párt, aki úgy szül gyermeket, hogy nem tudja tisztességesen felnevelni? Ha igen, akkor mekkora vagyoni helyzethez kellene kötni és hogyan lehetne szankcionálni, ha nem akkor miért nem?
Lehet-e például maximalizálni a gyermekek számát bizonyos vagyoni helyzet alatt (pl. 2 gyermeket akármikor lehet szülni, de a többihez y értékű vagyon kell).
Szabad valakit sterilizáltatni azért, mert nincs pénze? Ha igen ki fizesse a költségeket? Mennyi most egy sterilizálás, milyen módszerek vannak?
Nagyon durván hangzik?
---
Az élet szép:-)

Igen! Nagyon durván hangzik!!!
Nem tudom mi volt mindezzel a célod, de akadtak olvtársaid, akik érteni vélték a kódolt üzenetedet.

Nem tudom, te nő vagy-e, vagy férfi. Nem tudom, fiatal vagy-e, vagy már középkorú. Nem tudom, vannak-e gyermekeid. Nem tudom, a te vagyoni helyzeted milyen.
De mindaz, amit kérdésként felvetsz, egy fasisztoid utópiát vetít elénk. És ez eléggé rémísztő!

Ha valaha is a vagyoni helyzet lett volna az alapos ok a gyermeknemzésre és vállalásra, az emberiség már régen kihalt volna!
Hogy közelítsek a te célcsoportod felé, nem született volna meg egy Rácz Aladár, egy Cziffra György, egy Bari Károly...;
egy kicsit odébb menve, Pőcze Borbála (mosónő) bizony nagy hibát követett el, hogy világra hozta magzatát bizonyos József Árontól, aki magára hagyta 3 gyermekével...
Dereng valami?
üdv:
big

Előzmény:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2001-05-09 00:51:18 -
Sziasztok!

Nektek erről mi a véleményetek? Szabad-e büntetni azt a párt, aki úgy szül gyermeket, hogy nem tudja tisztességesen felnevelni? Ha igen, akkor mekkora vagyoni helyzethez kellene kötni és hogyan lehetne szankcionálni, ha nem akkor miért nem?
Lehet-e például maximalizálni a gyermekek számát bizonyos vagyoni helyzet alatt (pl. 2 gyermeket akármikor lehet szülni, de a többihez y értékű vagyon kell).
Szabad valakit sterilizáltatni azért, mert nincs pénze? Ha igen ki fizesse a költségeket? Mennyi most egy sterilizálás, milyen módszerek vannak?

Nagyon durván hangzik?

---
Az élet szép:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!