Keresés

Részletes keresés

micu Creative Commons License 2001-05-10 08:00:45 36
Az építési támogatás elvonása elsősorban szintén a cigányokat súlytaná. Három gyereket lakás nélkül ugyanis kevés magyar család vállal be. A dolog a következőképp műxik: van a csóró nemzetiségi család egy rakat gyerekkel. Jön a vállalkozó (a környékünkön egyébként az erre szakosodott vállalkozó is cigány) aki meghitelezi a telket és az építőanyagot, felépít valami kutyaólat majd az átadás után a szocpol maradékából a család visszafizeti a tartozását a vállalkozónak. Végül is egyébként ezt akár hasznosnak is lehetne nevezni: A cigányok lakáshoz jutottak ha csak olyanhoz is, saját erejükből ezek az életben nem jutottak volna lakáshoz, a cigány vállalkozó meg foglalkoztatja a környéken lévő pár száz roma családfő közül azt az 5-10 embert aki dolgozni akar. Mindenki boldog, csak az állam bácsi fizet ki pár milliót minden ilyen építkezéshez. És kinek a zsebéből húzzák ki ehhez a pénzt ?
A közvetlenül a gyerekeknek juttatott támogatás szvsz jó ötlet lenne, de szerintem újabb roma kivándorlási hullám lenne a következménye...
Tappancs Creative Commons License 2001-05-09 16:46:09 29
Ilyesféle kisérletet már végeztek az előző ciklusban. Békesi elvette a gyerekek után járó adókedvezményt, Bokros meg a rászorultsági elvet próbálta érvényesíteni a családi pótléknál.
Volt is nagy fölzúdulás. Én még tüntettem is. 1998-ban a választók ítéletet mondtak az előző kormányról. A családellenesség csak az egyik szempont volt az mszp-szdsz koala bukásában.
Nekem tetszik a szja-gyerekkedvezmény (függetlenül attól, hogy éppen milyen kormányzat van). Azokat támogatja, akik maguk is iparkodnak.
A hozzászólás:
geszthi Creative Commons License 2001-05-09 16:33:45 28
Mar tobb helyen elokerult kozvetve ez a tema es a szokasos egyesek csak azert csinalnak gyereket, hogy tamogatst kapjanak dolog. Ott el mondtam mindig a kovetkezo "megoldasi" vagy "tesztelesi"(=kiderul igaz-e a vad, hogy csak azert csinaljak) dolgot.

En amugy sem vagyok a hive (nem ezen okbol) a csaladipotleknak es az ilyen tamogatasoknak.

Tehat kivancsi lennek, hogy a magyar tarsadalom, ha ennyire fel itt a problematol, megszavazna-e, hogy toroljuk el a csaladi potlekot stb, es nincs semmilyen tamogatas?

Vagy akkor mar az itt oly nagyon nyulazok is hoborognenek, hogy hat az nekem jar, hogy en lemondjak a ket gyerekem utan jaro pluszpenzrol ?! No azt mar nem!
(mi sem bizonyitja jobban ezt, mint az a fideszes duma, hogy a gonosz szocik elvettek a CSP-t mi visszaadjuk alanyi jogon - ja gazdagoknak, aztan meg hagyjak elertektelenedni mert nem emelik. Eleg megnezni milyen kerdeseket kapott Kovacs ez ugyben a tasztalon. Hol van ott szo ciganyokrol?)

Am ezt (az eltorlest) en, mar csak az elvi okok miatt is, kiterjesztenem az epitesi tamogatasra is stb.
En ugy gondolom, egy par akkor vallaljon gyereket ha szeretne, ha tenyleg akar, meg ha lemondasok aran is, ne pedig azert mert ezert barmit kap, sem pedig mert kisse tulszaladtunk az epitkezesnel, hat no hozzunk ossze megegyet (bar egyebkent nem tenne). Ez utobbi mitol kisebb "bun" mint a ciganyok allitolagos(?) csak a CSP miatt csinalok gyereket? Es ez utobbit vegkepp nem a ciganyok csinaljak (megha a szamaranyok nem is hasonloak, de az elv ugyanaz)...

Tehat en ehelyett a gyereknek juttatnam kozvetlenul a tamogatast. Ingyenes iskolai oktatas (minden ami vele jar ingyenes, tanszer stb) es foleg etkeztetes, gyogyszer 18 eves korig.
Igy a legalapvetobb dolgot amit lehet megadtuk mindenkinek es pontosan annak (gyerek) akinek kell.

Es ez miert teszteles? Igy kiderulne, hogy esetleg megsem a ciganyok lennenek a leghangosabb ellenzok, esetleg ok amugy is sok gyereket csinalnanak (mas kultura, fogamzasgatlas nem ismerese, elutasitasa stb), esetleg eppen, hogy a tobbseg lenne aki kevesebb gyereket vallalna ezutan...
No de ekkor mi lenne a nagy vadakkal? Ha viszont a vadak igazak akkor a nagy vadlok boldogak lehetnek, a problema meg lett oldva, hisz akkor a szegenyek egybol nem csinalnanak tobb gyereket, hisz semmi hasznuk belole...(mar ha hinnek ilyen hulyesegben).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!