Mar tobb helyen elokerult kozvetve ez a tema es a szokasos egyesek csak azert csinalnak gyereket, hogy tamogatst kapjanak dolog. Ott el mondtam mindig a kovetkezo "megoldasi" vagy "tesztelesi"(=kiderul igaz-e a vad, hogy csak azert csinaljak) dolgot.
En amugy sem vagyok a hive (nem ezen okbol) a csaladipotleknak es az ilyen tamogatasoknak.
Tehat kivancsi lennek, hogy a magyar tarsadalom, ha ennyire fel itt a problematol, megszavazna-e, hogy toroljuk el a csaladi potlekot stb, es nincs semmilyen tamogatas?
Vagy akkor mar az itt oly nagyon nyulazok is hoborognenek, hogy hat az nekem jar, hogy en lemondjak a ket gyerekem utan jaro pluszpenzrol ?! No azt mar nem!
(mi sem bizonyitja jobban ezt, mint az a fideszes duma, hogy a gonosz szocik elvettek a CSP-t mi visszaadjuk alanyi jogon - ja gazdagoknak, aztan meg hagyjak elertektelenedni mert nem emelik. Eleg megnezni milyen kerdeseket kapott Kovacs ez ugyben a tasztalon. Hol van ott szo ciganyokrol?)
Am ezt (az eltorlest) en, mar csak az elvi okok miatt is, kiterjesztenem az epitesi tamogatasra is stb.
En ugy gondolom, egy par akkor vallaljon gyereket ha szeretne, ha tenyleg akar, meg ha lemondasok aran is, ne pedig azert mert ezert barmit kap, sem pedig mert kisse tulszaladtunk az epitkezesnel, hat no hozzunk ossze megegyet (bar egyebkent nem tenne). Ez utobbi mitol kisebb "bun" mint a ciganyok allitolagos(?) csak a CSP miatt csinalok gyereket? Es ez utobbit vegkepp nem a ciganyok csinaljak (megha a szamaranyok nem is hasonloak, de az elv ugyanaz)...
Tehat en ehelyett a gyereknek juttatnam kozvetlenul a tamogatast. Ingyenes iskolai oktatas (minden ami vele jar ingyenes, tanszer stb) es foleg etkeztetes, gyogyszer 18 eves korig.
Igy a legalapvetobb dolgot amit lehet megadtuk mindenkinek es pontosan annak (gyerek) akinek kell.
Es ez miert teszteles? Igy kiderulne, hogy esetleg megsem a ciganyok lennenek a leghangosabb ellenzok, esetleg ok amugy is sok gyereket csinalnanak (mas kultura, fogamzasgatlas nem ismerese, elutasitasa stb), esetleg eppen, hogy a tobbseg lenne aki kevesebb gyereket vallalna ezutan...
No de ekkor mi lenne a nagy vadakkal? Ha viszont a vadak igazak akkor a nagy vadlok boldogak lehetnek, a problema meg lett oldva, hisz akkor a szegenyek egybol nem csinalnanak tobb gyereket, hisz semmi hasznuk belole...(mar ha hinnek ilyen hulyesegben). |