|
|
|
|
 |
cc
2001-05-09 15:25:16
|
25
|
| ne hegyezzuk ki ennyire a romakra a dolgot. ha szegenynek az tekintheto, aki nem tudja kihasznalni a csaldtamogatasi kedvezmenyt (mondjuk 3 gyerek utan), akkor ebbe beletartoznak a tanarok, es egyeb jol fizetetett kozalkalmazottak is. a minimalberen levo apolonokrol nem beszelve. eleg ciki. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2001-05-09 13:56:23
|
22
|
| Kicsit sarkítottam a dolgot. A 16 éves gádzsó az 5. általánossal és az unokahúg tartozik ebbe a torzításba, a többi viszont sajnos túlságosan gyakori jelenség. Mondhatod rá, hogy torz sztereotípiák, de ha nem ezzel találkoznék rendszeresen, meg nem ezt üzennék a romák is lépten-nyomon, akkor nem mondanék ilyeneket. És hangoztatom, mert helyére kell tudni tenni ezt a dolgot. És nem likvidálni kellene őket, hanem ráébreszteni néhány törvényszerűségre, meg olyasmikre, hogy ha itt normális tagjai akarnak lenni a társadalomnak, akkor el kell fogadniuk alapvető normákat, amikbe beletartozik pl. az is, hogy nem gyártják a gyerekeket és valaki majd finanszírozza az eltartásukat. Az hibádzik nekem, hogy nem küzdenek a saját helyzetük javításán, csak széttárják a karjukat, aztán kinyújtják a markukat. |
|
Előzmény:
 |
cc
2001-05-09 11:49:59
|
16
|
bagojj, erdekesek a sztereotipiaid, de en a helyedben nem hangoztatnam. ha nagyon finoman akarok velemenyt nyilvanitani, akkor azt mondom rajuk, hogy torzak es nem tipikus.
kedves unnamed,
mivel a problema fennall, jogos, hogy sokkal elobb kellett volna elinditani ezeket a programokat. ugyanakkor eddig nem mondtak ki ilyet. szoval, a megvaltoztatott csaladpolitikanak ez szvsz szorosan vett resze kell hogy legyen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|