|
|
 |
Tappancs
2001-05-11 09:43:41
|
90
|
| A minap olvastam egy felmérést, hogy a szellemi fogyatékos újszülöttek kb. 70-80%-a roma. (Az elsősök közt mindössze egyharmados a romák aránya). A cikkben éppen a rokonok közötti "beltenyészet"-tel indokolták a degeneráltak gyakoribb előfordulását. |
|
 |
Törölt nick
2001-05-09 13:56:23
|
22
|
| Kicsit sarkítottam a dolgot. A 16 éves gádzsó az 5. általánossal és az unokahúg tartozik ebbe a torzításba, a többi viszont sajnos túlságosan gyakori jelenség. Mondhatod rá, hogy torz sztereotípiák, de ha nem ezzel találkoznék rendszeresen, meg nem ezt üzennék a romák is lépten-nyomon, akkor nem mondanék ilyeneket. És hangoztatom, mert helyére kell tudni tenni ezt a dolgot. És nem likvidálni kellene őket, hanem ráébreszteni néhány törvényszerűségre, meg olyasmikre, hogy ha itt normális tagjai akarnak lenni a társadalomnak, akkor el kell fogadniuk alapvető normákat, amikbe beletartozik pl. az is, hogy nem gyártják a gyerekeket és valaki majd finanszírozza az eltartásukat. Az hibádzik nekem, hogy nem küzdenek a saját helyzetük javításán, csak széttárják a karjukat, aztán kinyújtják a markukat. |
|
A hozzászólás:
 |
cc
2001-05-09 11:49:59
|
16
|
bagojj, erdekesek a sztereotipiaid, de en a helyedben nem hangoztatnam. ha nagyon finoman akarok velemenyt nyilvanitani, akkor azt mondom rajuk, hogy torzak es nem tipikus.
kedves unnamed,
mivel a problema fennall, jogos, hogy sokkal elobb kellett volna elinditani ezeket a programokat. ugyanakkor eddig nem mondtak ki ilyet. szoval, a megvaltoztatott csaladpolitikanak ez szvsz szorosan vett resze kell hogy legyen. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2001-05-09 11:39:45
|
14
|
| A probléma akkor kezdődik, amikor a 16 éves gádzsókámat már semmi nem kényszeríti, hogy tovább járja az 5. általánost, megy és beleveri a lompost a 15 éves unokahúgába, jobb dolga nem lévén, aztán úgyis lesz valahogy, az Aladár bácsiék kibulizzák a segélyt és a kérót, aztán lopni úgyis lehet, hiszen ami kell, azt elveszik (ez az ő felvállalt "értékrendjük"!), legújabb opcióként itt van a Strasbourgba való kivándorlással fenyegetőzés. Felelősségtudat, ilyesmi, ismeretlen fogalmak. Adnál nekik munkát? Nane, arra nem kényszerítheted őket, stb. Dióhéjban ennyit. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|