elvtárs neked az édesángyod valaga!
Idézni meg csak pontosan és szépen!
A felhívás újból a magyar rendőrök brutalitását hangoztatja.
Sokkoló zene, egy mezítelen véres lábfejre pásztázik a kamera. Alatta a szöveg: „P. O. rendőr, 39 éves, Magyarország. Képzeljék el, hogyan nézhet ki az áldozata! Állítsák le a kínzást! Amnesty International” – láthatták nemrégiben tizenhétszer (!) a szlovén tévénézők.
Elbocsátották a kényszervallató rendőrt ... Bűnügy
2001. április 11. 13:20
[Index] A Fővárosi Bíróság másodfokon egy év felfüggesztett börtönbüntetésre, lefokozásra és szolgálati viszonyának megszüntetésére ítélte Soltész László rendőrt kényszervallatás és könnyű testi sértés miatt. A vádlott 1996-ban az V. kerületi rendőrségen bántalmazott egy bélyeghamisítással gyanúsított férfit. A kihallgatáson Fülöp Viktor nem ismerte el a bűncselekményt, ezért a Soltész egy szekrényajtót vágott az arcába, majd addig ütötte, amíg a földre nem került. A bántalmazásnál egy másik rendőr is jelen volt, őt a bíróság hat hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.
Az Európa Tanács elmarasztalja a magyar rendőrséget
Gyakran bántalmazzák az őrizetbe vett személyeket, főként a romákat és a fiatalokat, a magyar rendőrök - áll egy jelentésben, melyet a hazánkat is tagjai közt tudó Európa Tanács illetékes bizottsága készített és hozott nyilvánosságra nemrég. A bántalmazás fizikai és lelki erőszakra, valamint rasszista megnyilvánulásokra egyaránt kiterjed. 2000-ben 136 hasonló esetről tudunk. A Belügyminisztérium felelőtlenségnek tartja, hogy néhány esetből általánosítanak, és ezzel aláássák egy ország jó hírnevét.
A pécsi rendőrök megvertek egy szórakozni vágyó fiatalt
Hivatalos személy elleni erőszakért is feljelentették
A rendőrök csendháborításra hivatkozva bezárattak egy rendezvényt Pécsen, majd a távozó fiatalokba belekötöttek, és egyiküket meg is verték. A névtelenséget kérő fiatalember az Indexnek elmondta, hogy a hajánál fogva húzták fel a kapitányság második emeletére, ahol éjszakára a radiátorhoz bilincselték. A rendezvény szervezője szerint a belvárosi maffiának volt érdeke, hogy véget érjen a buli, amelyen közel ötszázan vettek részt. A bántalmazott fiatal feljelentést tett a rendőrök ellen, akiknek nem ez volt az első ilyen esetük.
így egy pkicit más a kép ugye, tisztelt nevtelen kartács!
|