|
|
 |
Thoughts
2001-04-12 04:08:30
|
365
|
Üdv!
A szelidítéssel szerintem azt lehet elérni, hogy akarja a simogatást!
Ha jó neki akarni is fogja.
Mennyi idős a Te maccsod?
Szerintem azt kell elérni, hogy komoly érdeke legyen hozzánk fűződni.
Ez nem mindíg egyszerű, de működik. |
|
 |
_Radír_
2001-04-10 21:20:05
|
363
|
| Izé, a cicipeca az természetesen cicapeca! :-)) |
|
A hozzászólás:
 |
_Radír_
2001-04-09 22:26:40
|
362
|
Szia!
Hát, elég vad a macskánk (egyszerű-gyönyörű cirmos ;-)), játszani imád, sőt! Ha nem játszunk Vele eleget, akkor kierőszakolja: megpofoz, megharap stb. A simogatás csak akkor működik nálunk, amikor Ő akarja. Ha nem akarja jobb esetben elrohan, rosszabb esetben harap, csíp, karmol. Egyébként tud nagyon édes lenni, rendszeresen velünk alszik, reggelenként odajön és odadugja a fejét, hogy simogassuk, dorombol ... szóval ennivaló. De csak addig amíg Ő akarja, ha már nem jó Neki, akkor mint előbb: harap, karmol. A cicipecánál van sokkal jobb, bár egy kicsit többe kerül. Ha emélszel volt egy időszak, amikor minden hülye a moziban erős piros fénnyel szórakozott(lézerbicska). Ezért megőrül a cicánk, vadászik rá, iszonyatosan elvezi. Már akkor vadászpozíciót vesz fel, ha meghallja a kütyü zörgő hangját.
Egyébként csak azért írtam, mert szerintem ennyire egyértelműen nem lehet egy állatot megszelidíteni. Csak akkor és addig működik szvsz, ha az állat is akarja. Abban - gondolom - megegyezünk, hogy az állatoknak is van egyénisége, érzelmei, szokásai, s ezekhez bizony csiszolódni kell a gazdinak is.
Szóval, remélem Neked csak jó tapasztalataid vannak a cicákkal szelidítés téren, bár szerintem az nem igazi macska, amelyik minden ok nélkül odabújik az emberhez ;-)))
Radír |
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-04-08 20:48:58
|
349
|
Nemtudom mennyire vad az a macska, de biztos vagyok benne, hogy megfelelő igyekezettel Őt is meg lehet szelidíteni!
Az is valószínű, hogy sohasem lenne olyan szelíd mint egy perzsa maccs, aki genetikailag csak az ölekben döglik, de hogy el lehet érni eredményt az biztos...
Nem tudok mint mondani, csak azt, hogy próbálkozz...
Próbáld éreztetni vele, hogy eszed ágában sincs bántani!
Tutkó működnie KELL!!!
Ha jó neki akkor jó neki és azt nem felejti el.
A simogatás pedig mindig jó, mert az szerintem az anyja nyelvére "emlékezteti".
Max még a bizalmába lesz nehéz beférkőzni, de van egy remek találmány! Ez a cicapeca! Ez egy ilyen bizbasz, ami valójában egy rúd végére spárgával kötöt műlégy.
Lehet, hogy ha a játékkal a bizalmábaférkőzöl, már a simogatást is hagyni fogja, és akkor nincs megállás a szelidítés útján... (Ha vad akkor pedig játszani biztos fog, mert nem fog tudni ellenállni a csámításnak...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|