Keresés

Részletes keresés

terrigena Creative Commons License 2001-04-16 23:37:57 369
"MEN SÉRTŐDNEK MEG!!!
Ez felejtsd el!!!
Tudod mennyire komplex gondolat az, hogy Te valakit elküldessz a búsba???
Már az a tény is megkérdőjelezi ezt az érzelmet, hogy nem képesek szavakban gondolkodni.. "

Hát kedves Thoughts... Az érzelmekhez az kell, hogy szavakban gondolkodjál? Ha például a munkahelyeden meglátod az utált főnököd, és görcsbe rándul a gyomrod, akkor mondod magadban, hogy "de nagy köcsög ez a faszi, mert tegnap is..." és így tovább? Vagy a kedvesed esetében a szívdobogást az a megfogalmazott gondolatsor váltja ki, hogy "hű de jó bőr ez a csirke, szép szőke, ráadásul jól szopik..."?
És ha valakit, akit régen nagyon utáltál, meglátsz újra, akkor mi jön előbb elő: az érzés, hogy utálod, vagy az emlék, és a szavakban megfogalmazott gondolat, ami miatt utálod?

Ha nálad ez így van ahogy írtad, akkor te vagy a világ legérzelemmentesebb embere, akinek diliházban a helye, mert teljesen képtelen emberi érzésekre.
Olvasd már el azt az utolsó idézett mondatodat még egyszer, és lásd be, hogy értelmetlen.

RodrigeZZ Creative Commons License 2001-04-10 21:26:40 364
>Ha pl. felhúzza a szemöldökét még nem biztos, hogy érdeklődik.
Nem, de ha egy kuty hátracsapja a füleit és behuzza a farkát, miközben kivillantaja a fogait, nagy tétben lehet arra fogadni, hogy fenékbe fog harapni.
Nekem a 3 macsból az egyik(kb7kilo)kinn ült a kertkapu előtt, mikor a kocsit mostam. Egy szép német juhász jött nagy vidáman felém, és LÁTTAM A POFÁJÁN, hogy játszani akar. Oszt meglátta a macsekot... Nézték egy pár pillanatig egymást, mignem az ülő macs felemelte az egyik első lábát és nézegetni kezde a karmait-> kutya ezerrel el. hang egy piiszenés sem volt.
Az állatok "arc"kifejezése szvsz sokkal komplexebb, mint a miék, csak érteni kell.
A sértődésre csak annyit, hogy régebben előfordult, hogy hétvégére otthon hagytuk a macsot-fogjon magánnak egeret-, mi meg kimentünk a telekre. No mikor megjöttük kaptunk a pofánkba rendesen. Azt a berregést, kaffogást nem lehet félreérteni. igen is erősen belegyalogoltunk a lelkébe, és ezt tudomásunkra is hozta.
A hozzászólás:
Thoughts Creative Commons License 2001-04-09 18:44:02 361
Kedves banyoca!

Sokat írtál, aminek nagyon örülök, ezért igyekszem a legtöbb általam nem elfogadhatónak tartott kijelentésre reagálni.

>"Igen is lehet arckifejezésük!!!mert az állatok is éreznek, nekik is van lelkiviláguk és azt ki is tudják mutatni"

Nem mondtam, hogy nincs arckifejezésük. Az általam ismert egyik kutyának pl. jól látható a szemöldöke (más szín), ami egyértelműen azt bizonyítja, hogy annak funkciója is van!
Én azt mondtam, hogy az emberi arckifejezésekkel nem szabad összehasonlítani, mert ahhoz nincs semmi köze!
(Ha pl. felhúzza a szemöldökét még nem biztos, hogy érdeklődik.)
Először meg kell ismerni az arckifejezéseket, aztán lehet érteni, de nem lehet az emberi mimika jelzéseit általánosítani az állatokra.

>"Lili is megsértődött amikor jó pár éve hazavittem egy kóbor cicet, kb 4 napig volt nálunk mert sikerült hamar gazdit találni, és utána vagy 2-3 hétig nem állt velünk szóba"

A topic elejefelé már volt róla szó, hogy a féltékenységet a sértődéssel nem szabad összekeverni.
Szerintem nem szabad elfelejteni, hogy annak az idegen maccsnak a szagát Lili sokkal tovább érzi mint Ti, megkönnyítve ezzel számára az asszociálást a rossz emlékekre...
Nem rátok haragszik, hanem az előző maccsra és annak a szaga beárnyékolhatja a hangulatát.

>"Bandikát, nem ment el csak sértődötten félre fordította a fejét, na erre kapot egy falatkát, még jobban elfordult, utána engesztelő udvarlás a ciccnek, igen csak kérette magát de végén"

Hát ne is haragudj, de ez nem sértődés!
Egyszerűen megtanulta, hogy ha ezt és ezt csinálja, akkor jön a jutalom.
Ha bedőlsz a trükknek vess magadra, de ez nem sértődés, hanem a kérés egy adott formája a számára...

>"Kutyák "okosságáról": mi az hogy okos egy kutya??"

És mi az, hogy a macska az?
Erre nem is akarok reagálni, majd más megvitatja veled, ha azt állítod, hogy a macskák okosabbak/inteligensebbek a kutyáknál...

>"Nagyon sok más módszer is van a fegyelmezésre és nevelésre.Biztos vagyok benne hogy mielőtt a macskád odacsinált jelzett neked"

Ebben én nem vagyok annyira biztos, mert mint már mondtam egész addig nem volt olyan, hogy neki jeleznie kellett, ha ki kellett mennie...
Emellett nem zárom ki, hogy csak mi nem keltünk fel a jelzésére...

>"A macsokról olvastam hogy bosszúállóak, és nem felejtenek, képesek még évek múlva is emlékezni arra ha valaki rosszul bánt velük."

Ez egy fatális tévedés!!!
Nem tudja az emlékeit tudatosan előhívni!!!
Nem képes tervezgetni, vagy bosszút állni egy régi sérelemért... (Különben is honna tudná, mivel árt nekem?)

>"ne mond azt hogy szereted őket, mert csak uralkodni szeretsz, és nap mint nap érzékeltetni a felsőbbrendűségedet."

Nem hiszem, hogy éppen Te fogod elmagyarázni az állataim iránt érzett érzelmeim...
Azért ez már mindennek a teteje!!!
Neked fogalmad sincsen arról, hogy az én állataimnak mennyire jó dolguk van...

>"szerintem semmi,én nem úgy tapasztaltam hogy félelmből sértődnének meg."

MEN SÉRTŐDNEK MEG!!!
Ez felejtsd el!!!
Tudod mennyire komplex gondolat az, hogy Te valakit elküldessz a búsba???
Már az a tény is megkérdőjelezi ezt az érzelmet, hogy nem képesek szavakban gondolkodni...

>"Kommunikál veled, a tudomásodra hozza hogy ez neki nem jó."

Ez már egy inkább elfogadható gondolat, de ez még nem sértődés, hanem "érzelemközlés".
Ha Te csak arra a típusú viselkedésre reagáltál, ami az emberi kontextusban a sértődésre emlékeztet, a Te állataid a legszerencsétlenebbek, mert csak akkor veszed észre, hogy nekik nem jó, mikor végre kijön belőlük egy olyan mozdulatsor ami Téged a sértődésre emlékeztet és csak akkor érik el a céljukat...
Hát, azért ennél jobban oda lehet figyelni még egy macska komunikációs próbálkozásaira.
Ennél még én is jobban odafigyelek. (-:

>"A macsot pedig nem lehet csupán a simogatással magadhoz édesgetni, mert nem minedenkitől tűrik el a simizést."

Természetesen mindenkinek a saját macskájával kiépített viszonyát javíthatja.
Én sem tudnék mit kezdeni fél óra alatt egy vadmacskával...
Fél év alatt már többet...

>"sokat kell beszélni nekik, nagyon szeretik és értekelik is, idővel még "vissza is szól".

Nem állítom, hogy ne szeretnék, de biztos nem azért mert élvezik a tartalmát...
Azt végképp ne képzeld, hogy a macskád érti minden szavad!!!

>"Igazad van nem emberek, ilyet nem is állított senki, de azért nem tennék olyan kijelentést hogy "Ők csak állatok" mit jelent nálad a "csak", ez így nagyon lenézőnek hangzik."

És ha azt mondom, hogy egy csecsemő még csak csecsemő???

>"Az én kutyám nem döglene éhen, mert tud "szólni""

Még jó, hogy idézőjelbe tetted!!!
Én nem tettem abba, olvasd el ujra és értelmezd úgy is!

>"A kutya sértődés ritka, nálunk kölyök korban fordult elő hogy valami nagy disznóság miatt a párom "megütötte" (a seggére csapott kettőt) ez reggel történt, délután mikor hazajött a kutya elvonult a szék alá és nem jött elő.Napokig nagyon bizalmatlan volt vele, kerülte, nem üdvözölte, viszont félelem nem látszott rajta, és nem fogadta el tőle a kaját sem."

Na pontosan ez az, amit én félelemnek hívok.
Biztos koncentráltál arra, hogy vajon egyáltalán képes e megsértődni, mikor kielemezted a szitut?

Előzmény:
banyoca Creative Commons License 2001-04-09 16:48:35 360
Igazad van nem emberek, ilyet nem is állított senki, de azért nem tennék olyan kijelentést hogy "Ők csak állatok" mit jelent nálad a "csak", ez így nagyon lenézőnek hangzik.(bármikor bele rúghatok, észnélkül irthatom, elvehetem a területét, mert ÉN VAGYOK AZ EMBER, ez a "csak"?)
Milyen tulajdonságokkal érzékeltessem az állatok viselkedését?? valamihez hasonlítani kell hogy meg lehessen érteni mit akarok kifejezni.

Az én kutyám nem döglene éhen, mert tud "szólni"(így rövödebb leírni,mint körbe írni hogy is teszi ezt),mert ha én ezt egy kutyásnak mondom rögtön tudni fogja mi az hogy Szól a kutya.Nagyon sokszor volt hogy a megszokott időben nem adtam neki enni, tudomásomra hozta, egyszerűen, nyalogatta a kezem, egyébként nem szokta.A macs is kért már tőlem szőroldót (imádja) leült a polc elé ahol tartjuk, erőteljesen nyávogott és mintha fel akart volna mászni.Nagyon nehezen értettem meg mit is akar, csak mikor felemeltem a polchoz akkor ő rögtön a szőroldót kezdte pofozgatni, én ezt röviden úgy fejezem ki - kérte!!!.
Kifejtenéd miért sajnálod azokat a macsokat akikre azt hiszik hogy puffognak?tudod mit? a macsok azt sem szeretik ha kinevetjük őket, erre megsértődnek, puffognak, duzzoknak,sőt nagyon csúnyán tudnak nézni, és gondolkodnak, az egyém gyakran azon, vajon melyikünkkel aludjon.? Ha még nem döntötte el kivel alszik hívjuk mind a ketten, megáll, hol egyikünkre hol másikunkra néz, többször és végül választ, nem tudom mi szerint.Le is anyáz, csak nyávogva.
A kutya sértődés ritka, nálunk kölyök korban fordult elő hogy valami nagy disznóság miatt a párom "megütötte" (a seggére csapott kettőt) ez reggel történt, délután mikor hazajött a kutya elvonult a szék alá és nem jött elő.Napokig nagyon bizalmatlan volt vele, kerülte, nem üdvözölte, viszont félelem nem látszott rajta, és nem fogadta el tőle a kaját sem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!