Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-04-08 21:24:06 356
Vezettem már le a macskám energiáit a kezemmel is, de azt csak mazohistáknak tudom ajánlani...

Egyébként rendkívül bensőséges volt a hangulat.
Boldog volt a macs!!! (-:

A hozzászólás:
Thoughts Creative Commons License 2001-04-08 21:21:27 355
Sokat számít, hogy mennyi ideig hagyja magát simogatni, és hogy amúgy hogy viszonyul a simogatáshoz!!!

Megfigyeltem a saját macskámon, hogy ha már nagyon sokáig kényeztetem, elkezd mocorogni és nem fér a bőrébe.

Egyszer hirtelen, belémkapott, és akkor ugrott be MIVAN:

Ott vannak a kismakák, akiket az anyjuk nyalogat.
Az annyuk nem csak nyalogatja őket, hanem játszik is velük.

A kismacskák egy adag nyalogatás után egy kis játékban részesülnek, történetesen anyjukra "támadnak". A kedves mama, ha ezt megunja jól leteremti őket, majd tesped tovább, de nem mindíg foglalkozik a kis dögökkel...

Mivel alapvetően feltételezem, hogy a simogatáskor a kezünk az anyai nyelv nagy büdös megfelelője, az az elképzelés is tökéletesen helytáll, hogy egy kis "nyalogatás" után, jöhet a játék!

Azaz Mici drága nem biztos, hogy aggresszióból támad!!!
Mici lehet épp második gyermekkorát éli!!!
Hót komolyan!!!

Ugyanez van a kutyáknál is, de Ők képesek megtanulni, hogy milyen harapással nem ártanak még nekünk. Erre tapasztalataim szerint a macskák nagyon nem képesek, de az ilyen "nyalakodások" után feltörő energiák levezetésére alkalmas egy labda vagy egy cicapeca...

Előzmény:
sansan Creative Commons License 2001-04-08 21:17:52 354
Sajnos így van.Számunkra is érthetetlen.DE. Elmesélem a történetét,hogy tisztábban láss.1991-ben találta a nagynéném Békásmegyeren a már alig élő,eldobott kiscicát.Visszahozta az életbe és nevelgette.Amikor elérte a megfelelő kort ivartalanítva lett(lánymacs volt).Közben nagynéném Svájcba költözött egy időre a lányához és Micike,hogy ne legyen egyedül,egy vidéki kisvárosba költözött ,anyukámhoz,de még mindíg emeletbe.Néhány hónapig itt élt,de még mindig nagyon barátságos volt.Közben anyósoméknál kipusztultak a macskák valamilyen járvány miatt és ugye egy kertes ház elképzelhetetlen macska nélkül,különösen,ahol takarmányt tárolnak.Eddig egeret nem is látott,sőt más állatot sem.92 vége óta itt él.Ekkor viszont már morgós és vérengző lett. Azóta is.Nagyjából ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!