|
|
|
|
 |
sansan
2001-04-08 21:00:20
|
352
|
| Ja ,mégvalami:Ez a vad macsról jutott eszembe:Anyósoméknál lakik Micike.Már régebben irtam róla a Matskák 2-ben is.Nála agresszivebb,alattomosabb dögöt még nem láttam.Na ezt hiába simigatom.A legnagyobb idill közepén meggondolja magát és elkezd morogni,ha tovább simogatjuk,véres csíkokkal hálálja meg a kedvességet.Viszont szuper egerész,nagyüzemi egérgyilkos.Isten bizony odaadnám egy hétre Neked,mire jutnál vele. :-) |
|
 |
Thoughts
2001-04-08 20:56:45
|
351
|
Persze!
Akkor van egy csomó minden ami "segítségével" asszociálhat!
A kutyám is "érti" amikor felemelem a hangom!
Én azt mondtam, hogy AMÚGY ha meglát téged, nem fog arra gondolni: "Bameg, Te a multkor megütöttél!!!"
Ha abba a szituációba kerül asszociál a régi képekre, emlékekre. (Ezt az én macskám is csinálta, mikor másodszor alkotott a szobában.) A gond szerencsétlenekkel az, hogy kiváltó ok nélkül képtelenek, asszociálni erre arra...
(Az pedig még nem vezéreli őt egy ilyen asszociációra, ha meglát. Annyit azért nem kapott.) |
|
A hozzászólás:
 |
sansan
2001-04-08 20:51:22
|
350
|
| Szerintem emlékezik arra,ha megfegyelmezik.Pl. Nejem lopáson kapta az asztalról.Azonnal nyakon csípte és felemelte a kezét,de nem ütött oda.Ugyanúgy lelapultak a fülei és becsukta a szemét,mint amikor kapott a fejére honapokal ezelőtt.Tehát emlékezik rá,hogy ezért mit kaphat.Egyébként ilyenkor annyira szerencsétlennek néz ki,hogy képtelenség bántani :-) |
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-04-08 20:25:03
|
347
|
Persze, hogy vannak különbségek, de azok a környezett hatásaiból fakadnak!
A macskád természetesen azért veszi természetesnek, hogy kaját kap, mert Te természetesen rendszeresen adsz neki.
A piaci cica lehet már megtanulta, hogy szívesebben adnak neki, ha ilyen hálás tőle. (Meg ki tudja talán tényleg azért dorombol mert hálás.)
Biztos vagyok benne, hogy Helén is hozzádszokna, ha megfelelő mennyiségű kényeztetéssel csábítod. Sőt, szerintem vígan elfelejt minden mást.
Ne feledjük, a macskák nem tudatosak!
Nem képesek az emlékeiket tudatosan felidézni.
Ilyenkor van egy tudatalatti (csak az van) megérzése ami miatt feléd nem közeledik, de a konkrét pofonokra nemhiszem, hogy asszociál.
Ha ezt a negatív ingerkapcsolatot egy pozitív váltja fel, lehet többé nem kell cibálnod, hogy veled aludjon. (-: |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|