|
|
|
|
 |
Thoughts
2001-04-08 20:48:58
|
349
|
Nemtudom mennyire vad az a macska, de biztos vagyok benne, hogy megfelelő igyekezettel Őt is meg lehet szelidíteni!
Az is valószínű, hogy sohasem lenne olyan szelíd mint egy perzsa maccs, aki genetikailag csak az ölekben döglik, de hogy el lehet érni eredményt az biztos...
Nem tudok mint mondani, csak azt, hogy próbálkozz...
Próbáld éreztetni vele, hogy eszed ágában sincs bántani!
Tutkó működnie KELL!!!
Ha jó neki akkor jó neki és azt nem felejti el.
A simogatás pedig mindig jó, mert az szerintem az anyja nyelvére "emlékezteti".
Max még a bizalmába lesz nehéz beférkőzni, de van egy remek találmány! Ez a cicapeca! Ez egy ilyen bizbasz, ami valójában egy rúd végére spárgával kötöt műlégy.
Lehet, hogy ha a játékkal a bizalmábaférkőzöl, már a simogatást is hagyni fogja, és akkor nincs megállás a szelidítés útján... (Ha vad akkor pedig játszani biztos fog, mert nem fog tudni ellenállni a csámításnak...) |
|
A hozzászólás:
 |
_Radír_
2001-04-08 20:29:34
|
348
|
Helló!
Te mit csinálsz, akkor ha a megszelidítendő állat nem akarja, hogy simogasd, kényeztesd? A mi macskánk "erdei vadmacska" - ahogy egyszer valaki nevezte - igen agresszív, s csak akkor lehet megsimogatni, ha ő is akarja. Különben elrohan vagy ha erőszakosabban tartóztatod, akkor csúnya sebeket okoz. Egyébként már két éve velünk van, és ha olyan kedve van - pl. kaját kap ;-) - ,akkor igen kedves tud lenni.
Radír. |
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-04-08 20:00:31
|
345
|
A pozitív élmények hatására MINDEN állat agya hozzászokik a BÁRKI jelenlétéhez!!!
Ez 100%
Biztos, hogy bármilyen személyiségű a macskád magadhoz tudod szoktatni, max az idő a kérdés.
Tanusítom, mert volt egy macskesz (nem a mienk) aki sokáig menekült előlem, ma mégis szeret.
Nem tettem mást, csak következetesen kényeztettem.
Napi fél óra intenziv simogatáskúrával tutkó magadhozédelgedheted, szerintem max két hét alatt.
Próbáld ki kérlek, ha nincs változás szólj.
Ha van, élvezd ki!
(Nincs akkora egója, hogy az igazán jó ellen dacolni legyen képes... Meg minek...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|