|
|
|
|
 |
_Radír_
2001-04-08 20:29:34
|
348
|
Helló!
Te mit csinálsz, akkor ha a megszelidítendő állat nem akarja, hogy simogasd, kényeztesd? A mi macskánk "erdei vadmacska" - ahogy egyszer valaki nevezte - igen agresszív, s csak akkor lehet megsimogatni, ha ő is akarja. Különben elrohan vagy ha erőszakosabban tartóztatod, akkor csúnya sebeket okoz. Egyébként már két éve velünk van, és ha olyan kedve van - pl. kaját kap ;-) - ,akkor igen kedves tud lenni.
Radír. |
|
 |
sansan
2001-04-08 20:17:23
|
346
|
| Szia! Az az igazság,hogy Helén abban a helyzetben van,hogy választhat,kinek enged,mert mindenki kényezteti.Naná,hogy engem hanyagol.Volt olyan,hogy elkaptam és "most aztán velem alszol",rátettem a kezem és elaludtunk-hittem én.Mikor felébredtem,már a fotelban dorombolt,gondolom órák óta.Véleményem: Külömböznek valamilyen modon a szellemi szint és a megalkuvás függvényében.DE. Bizonyos dolgokat nem felejtenek.Szerintem óriási külömbség van egy elkényeztetett,jóllakott macs és egy éhes kóbor szánnivaló jószág között.Pl. a multkor a piacon odaadtam a virslimet egy macsnak és hálás doromb,dörzsölődés volt a reakció.Ugyanezt itthon természetesnek veszik--sőt azt érzem: csak ennyit? |
|
A hozzászólás:
 |
Thoughts
2001-04-08 20:00:31
|
345
|
A pozitív élmények hatására MINDEN állat agya hozzászokik a BÁRKI jelenlétéhez!!!
Ez 100%
Biztos, hogy bármilyen személyiségű a macskád magadhoz tudod szoktatni, max az idő a kérdés.
Tanusítom, mert volt egy macskesz (nem a mienk) aki sokáig menekült előlem, ma mégis szeret.
Nem tettem mást, csak következetesen kényeztettem.
Napi fél óra intenziv simogatáskúrával tutkó magadhozédelgedheted, szerintem max két hét alatt.
Próbáld ki kérlek, ha nincs változás szólj.
Ha van, élvezd ki!
(Nincs akkora egója, hogy az igazán jó ellen dacolni legyen képes... Meg minek...) |
|
Előzmény:
 |
sansan
2001-04-08 19:52:07
|
344
|
| Szia! Szerintem nem egyformák ők sem,mint,ahogyan az emberek sem.Pl.Helénke tart tőlem,de az én buta Cilim egészen megszelidült,pedig sokáig be sem jöhetett.Mikor aztán rájött,mennyivel jobb egy hideg téli éjszakán a meleg szobában dorombolni,akkor megengedte,hogy megfogjam és simogassam.Úgy hogy azért számítóak ők is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|