Tisztelt Mindenki!
Gondolom a következő néhány sor meg fog rázni pár kedves kedvenckedvelőt, de muszály leírnom a véleményem.
Az állatok állatok, NEM EMBEREK!!!
Azoknak a háziállatait csak sajnálni tudom, akik olyan emberi tulajdonságokkal ruházzák fel az állatot, amilyenek nem léteznek!
Szerintem IGENIS FONTOS, hogy jobban megértsük állatainkat. Ez viszont attól tartok addig nem megy, míg nem tudjuk, hogy Ők csak állatok.
Ott vannak a kutyák!
Minden kedves kutyatulajdonos, képes bizonyos dolgokat megérteni a kutya "szavaiból", de kérdem én képes lenne ugyanerre valaki aki azt várja, hogy majd megszólal ha akar valamit...
Nem.
Szerencsétlen éhendöglene.
Sokat változott a véleményem a kutyákról amióta elolvastam Csányi Vilmos könyvét.
Be kell lássam, sok szempontból hibát követtem el korábban, mikor még nem tudtam a kutyák ilyen fejlett agyáról eleget...
Ez persze még mindíg messze nem jelenti azt, hogy emberi tulajdonságokkal lehetne felruházin, de sokkal emberibbek mint hittem.
Ott vannak viszont a macskeszok! (-:
Szerencsétlen dögök totál öntudatlanok.
BIZTOS, HOGY NEM KÉPESEK MEGSÉRTŐDNI!!!
Rengeteget figyeltem az állataim, mióta nyitottam a topicot, és mára meggyőződésemmé vált, hogy egy macska képtelen efféle komplex gondolat lefuttatására.
SAJNÁLOM azok macskáit, akik azt hiszik azok puffognak! Azok nem puffognak, mert nem képesek rá.
Ahhoz, hogy a gazdát elküldje melegebb éghajlatra tudnia kéne, hogy létezik melegebb éghaljat...
Szerencsétlen dögben még ha megfogalmazódhatna egy efféle gondolat, sem fogalmazódna meg, merthát miért is utálná szeretett gazdáját.
A "sértődésszerű" viselkedés tökéletesen magyarázható, a szituációba való beletörődéssel, vagy egyes esetekben a félelemmel.
Nem anyáznak, hanem rettegnek!
Mivel öntudatlanok fogalmuk sincsen MIVAN!
Mivel fogalmuk sincsen MIVAN, nem értik az akkor sem ha valami hirtelen dolog történik, és olyankor könyörtelenül előtör belőlük a menekülési ösztön!
Ha mindenki emberi tulajdonságokkal ruházná fel a macskáját, senki nem lenne képes megérteni pl a dorombolás jelentőségét...
Biztos vagyok benne, hogy a lelkiismeretes állattartók tisztában vannak az állatok képességeivel, de aki azt hiszi, hogy a macskája megsértődik rá, sajnos nagyon nagyot téved.
A kutyákról ugyanezt nem merem állítani, bár jelen pillanatban egy 11 éves és egy 1 éves kutyával állok kapcsolatban, és egyiküknél sem tapasztaltam effélét.
Szenvedni tudnak, de mivel a kutyák öszönei is a szabályok betartását követelik meg, nem hiszem, hogy lázadnának a szabályok ellen.
Véleményem szerint, aki egy kicsit is odafigyel, hogy valós "gondolatokat" olvasson ki az állat viseledéséből, az emberi reakciók beléjükvetítése nélkül azonnal észreveszi MEKKORA a különbség!
Remélem akinek van valami ellenvetése a fent leírtakkal, képes lesz azokat észérvekkel megkérdőjelezni.
Nekem is célom az állati gondolatok megfejtése, és örülnék ha tévednék, mert nem lebecsülni akarom az állatokat, hanem megismerni, de attól tartok ez nem így van...
Világosítsatok meg kérlek, hol hibáztam!!! |