|
|
 |
banyoca
2001-04-09 16:48:35
|
360
|
Igazad van nem emberek, ilyet nem is állított senki, de azért nem tennék olyan kijelentést hogy "Ők csak állatok" mit jelent nálad a "csak", ez így nagyon lenézőnek hangzik.(bármikor bele rúghatok, észnélkül irthatom, elvehetem a területét, mert ÉN VAGYOK AZ EMBER, ez a "csak"?)
Milyen tulajdonságokkal érzékeltessem az állatok viselkedését?? valamihez hasonlítani kell hogy meg lehessen érteni mit akarok kifejezni.
Az én kutyám nem döglene éhen, mert tud "szólni"(így rövödebb leírni,mint körbe írni hogy is teszi ezt),mert ha én ezt egy kutyásnak mondom rögtön tudni fogja mi az hogy Szól a kutya.Nagyon sokszor volt hogy a megszokott időben nem adtam neki enni, tudomásomra hozta, egyszerűen, nyalogatta a kezem, egyébként nem szokta.A macs is kért már tőlem szőroldót (imádja) leült a polc elé ahol tartjuk, erőteljesen nyávogott és mintha fel akart volna mászni.Nagyon nehezen értettem meg mit is akar, csak mikor felemeltem a polchoz akkor ő rögtön a szőroldót kezdte pofozgatni, én ezt röviden úgy fejezem ki - kérte!!!.
Kifejtenéd miért sajnálod azokat a macsokat akikre azt hiszik hogy puffognak?tudod mit? a macsok azt sem szeretik ha kinevetjük őket, erre megsértődnek, puffognak, duzzoknak,sőt nagyon csúnyán tudnak nézni, és gondolkodnak, az egyém gyakran azon, vajon melyikünkkel aludjon.? Ha még nem döntötte el kivel alszik hívjuk mind a ketten, megáll, hol egyikünkre hol másikunkra néz, többször és végül választ, nem tudom mi szerint.Le is anyáz, csak nyávogva.
A kutya sértődés ritka, nálunk kölyök korban fordult elő hogy valami nagy disznóság miatt a párom "megütötte" (a seggére csapott kettőt) ez reggel történt, délután mikor hazajött a kutya elvonult a szék alá és nem jött elő.Napokig nagyon bizalmatlan volt vele, kerülte, nem üdvözölte, viszont félelem nem látszott rajta, és nem fogadta el tőle a kaját sem. |
|
 |
sansan
2001-04-07 22:18:41
|
340
|
| Felhivásodat megláttam a M.2-ben és átjöttem... Nekem az a tapasztalatom,hogy az intelligensebb állatok megjegyzik,kitől kell jobban tartaniuk és ki nem jelent veszélyt a számukra.A magam esetéből idulok ki.Régebben fegyelmeztem a macskákat egy egy kisebb pofon,vsgy rákiabálás erejéig és ezt az életben nem felejtik el nekem.Pedig egy éven keresztül szeretgetem és jobbnál jobb falatokkal kedveskedek.Tudod odabújik hozzám,meg dorombol nekem,de nem az igazi.Pl a fiammal,aki soha hangosan sem szolt hozzájuk máshogy ,felszabadultan játszanak.Helénke ráfekszik a kezére,mintha párna lenne,odabújik,ha alszik,könnyebben hagyja magát megfogni,hívásra rohan hozzá.Velem meg betartják a 3 lépést,mert tudják,hogy ez tud veszélyes is lenni meg hangosan kiabál néha.Ezt nem tudom ellensúlyozni semmilyen májkrémmel,meg nyershússal,pedig csak annyi a bűnöm,hogy időnként az asztalról kaját csóró macskára rákiabáltam,esetleg egy kicsit meghuztam a farkát.Most ezt minek is nevezzük? A sértődés esetleg egyfajta ovatosság?Gondoljunk csak mélyen bele emberi példákkal is!Pl. ha te valakivel megjárod,mert megsért akkor ovatos vagy már vele,mert azt a fájdalmat,amit okozott nem akarod átélni.Jó ez kicsit tulzoan hangzik,de a szélsöséges példákból értünk jobban.Mi a véleményed? |
|
 |
Törölt nick
2001-04-07 20:46:19
|
330
|
Sajnos észérvekkel nem tudom megcáfolni, amit leírtál...
Ellenben a tapasztalatom azt mutatja, hogy a macskám igenis időnként emberszerűen viselkedik (gondolok itt pl. a sértődésre ;-) )
Pl. nem tudom láttál-e már kisgyereket, amikor anyukája rászól, hogy tessék ágyba bújni, a gyerek meg sírós hangon visszabeszél, hogy "még neeeeeee"...
Drága cicuskám pontosan ugyanígy viselkedik, amikor kényelmesen elhelyezkedett a takarómon, én meg megyek dolgozni és rászólok, hogy legyen szíves távozni :-))))
(Ilyenkor annyira emberien viselkedik, hogy az egyszerűen félelmetes :-) ) |
|
A hozzászólás:
 |
Thoughts
2001-04-07 20:31:48
|
328
|
Tisztelt Mindenki!
Gondolom a következő néhány sor meg fog rázni pár kedves kedvenckedvelőt, de muszály leírnom a véleményem.
Az állatok állatok, NEM EMBEREK!!!
Azoknak a háziállatait csak sajnálni tudom, akik olyan emberi tulajdonságokkal ruházzák fel az állatot, amilyenek nem léteznek!
Szerintem IGENIS FONTOS, hogy jobban megértsük állatainkat. Ez viszont attól tartok addig nem megy, míg nem tudjuk, hogy Ők csak állatok.
Ott vannak a kutyák!
Minden kedves kutyatulajdonos, képes bizonyos dolgokat megérteni a kutya "szavaiból", de kérdem én képes lenne ugyanerre valaki aki azt várja, hogy majd megszólal ha akar valamit...
Nem.
Szerencsétlen éhendöglene.
Sokat változott a véleményem a kutyákról amióta elolvastam Csányi Vilmos könyvét.
Be kell lássam, sok szempontból hibát követtem el korábban, mikor még nem tudtam a kutyák ilyen fejlett agyáról eleget...
Ez persze még mindíg messze nem jelenti azt, hogy emberi tulajdonságokkal lehetne felruházin, de sokkal emberibbek mint hittem.
Ott vannak viszont a macskeszok! (-:
Szerencsétlen dögök totál öntudatlanok.
BIZTOS, HOGY NEM KÉPESEK MEGSÉRTŐDNI!!!
Rengeteget figyeltem az állataim, mióta nyitottam a topicot, és mára meggyőződésemmé vált, hogy egy macska képtelen efféle komplex gondolat lefuttatására.
SAJNÁLOM azok macskáit, akik azt hiszik azok puffognak! Azok nem puffognak, mert nem képesek rá.
Ahhoz, hogy a gazdát elküldje melegebb éghajlatra tudnia kéne, hogy létezik melegebb éghaljat...
Szerencsétlen dögben még ha megfogalmazódhatna egy efféle gondolat, sem fogalmazódna meg, merthát miért is utálná szeretett gazdáját.
A "sértődésszerű" viselkedés tökéletesen magyarázható, a szituációba való beletörődéssel, vagy egyes esetekben a félelemmel.
Nem anyáznak, hanem rettegnek!
Mivel öntudatlanok fogalmuk sincsen MIVAN!
Mivel fogalmuk sincsen MIVAN, nem értik az akkor sem ha valami hirtelen dolog történik, és olyankor könyörtelenül előtör belőlük a menekülési ösztön!
Ha mindenki emberi tulajdonságokkal ruházná fel a macskáját, senki nem lenne képes megérteni pl a dorombolás jelentőségét...
Biztos vagyok benne, hogy a lelkiismeretes állattartók tisztában vannak az állatok képességeivel, de aki azt hiszi, hogy a macskája megsértődik rá, sajnos nagyon nagyot téved.
A kutyákról ugyanezt nem merem állítani, bár jelen pillanatban egy 11 éves és egy 1 éves kutyával állok kapcsolatban, és egyiküknél sem tapasztaltam effélét.
Szenvedni tudnak, de mivel a kutyák öszönei is a szabályok betartását követelik meg, nem hiszem, hogy lázadnának a szabályok ellen.
Véleményem szerint, aki egy kicsit is odafigyel, hogy valós "gondolatokat" olvasson ki az állat viseledéséből, az emberi reakciók beléjükvetítése nélkül azonnal észreveszi MEKKORA a különbség!
Remélem akinek van valami ellenvetése a fent leírtakkal, képes lesz azokat észérvekkel megkérdőjelezni.
Nekem is célom az állati gondolatok megfejtése, és örülnék ha tévednék, mert nem lebecsülni akarom az állatokat, hanem megismerni, de attól tartok ez nem így van...
Világosítsatok meg kérlek, hol hibáztam!!! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|