Kedves belll,
elmulasztottam megemlíteni, hogy a de Mello-idézet kifejezetten a dorgálásról szól. Kérlek, így olvasd el újra!
Nem vagyok biztos benne, hogy akkor SEM lett volna "vevő" valaki a szelíd dorgálásra, ha ELŐBB kapja azt, mint a vasdorongot. De nyilván van ilyen is, nem tudom.
Hazugságok, rágalmak. Mit minősítesz annak? A valóságnak nem megfelelő (nem helytálló, nem tökéletesen igaz) közlést? Vagy az igazság ismerete ellenére történő, tehát szándékosan, tudatosan meghamisított tények közlését? Valami mást?
Szerintem a hazugságot a szándékosság különbözteti meg a tévedéstől és a félreértéstől (félreismeréstől). Ha valakire azt mondod: hazudik, azzal eleve kétségbevonod a jóhiszeműségét (feltételezed a rosszhiszeműségét). A lehető legjobb alap egy indulatmentes, érdemi vita kialakulásához :/...
Á, dehogyis merül fel az illetőben a gondolat, hogy Te hazudsz róla, mikor azt állítod, hogy ő hazudik! Ugyan, dehogy fogja kikérni magának, hogy hazudozással rágalmazzák! Ugyan dehogyis fogod erre kikérni magadnak, hogy rágalmazással vádoljanak!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Annyiszor, annyiféle variációban olvastam már ugyanezt a forgatókönyvet a fórumokon, soxor az eredeti topictéma, illetve a lényegi mondanivalóra reagálás helyett!
Nem tartom jó ötletnek a mások lehazugozását. (sajnos többnyire nem azt látom leírva, hogy "ez az állításod hamis/hazug/nem teljesen felel meg a valóságnak/(esetleg) téves" hanem azt, hogy "hazudsz/szereted és szólod a hazugságot")
üdv
ugri
(elnézést, a "Te" alatt nem Téged, azaz belll-t értettem nevesítve, hanem a személyes névmást) |