Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-03-30 20:48:43 301
A "hiszti" logikus.
A tudat által felállított kép meg nem valósulásakor jön elő.

A hisztitől nem áll messze a sértődés.

A sértődésnél meg még ugyanúgy közrejátszik, hogy kitűnően használható a célok elérésére!

(Nem vagyok benne biztos, hogy genetikailag képesek vagyunk rá. Lehet, hogy ez egy ilyen tudati dolog...)

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2001-03-30 20:42:01 300
... akkor azt magyarázd meg, hogy az embernél miért alakul ki a sértődés.
A sértődéssel pedig nem ér el semmit, csak levezet egy érzelmi reakciót. Szerintem az embeernél is ez történik.
Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-30 20:38:23 299
Tisztelt oncogito!

>"Nem, azt, hogy viszonylagos tudatossága ellenére is képes haszontalan cselekedetre."

Én tudatosságra haljalmosságnak nevezném ezt az állapotot, mert nem folyamatosan viszonylagosan tudatosak, hanem nagy ritkán akad egy két tudatos gondolatuk.

>"lehet, hogy előző gazdájánál együtt él egy ilyen "ellenséggel""

Szvsz ez tökéletes magyarázat.

>"A hátat fordításnál pedig látszik rajta, hogy éppen utálja az egész világot, de ezt feltételnül a szemünk láttára kell tennie."

Még egyszer megkérdezem:
Elért vele valaha valamit???
(Bár igazából nem számít, mert lehet, hogy az előző gazdájánál igen, és akkor az nem sértődés, hanem tanult viselkedés...)

>"Az érzelem nem tudatos, nem irányított, hanem létrejön."

De kell kiváltó ok, és a megfelelő mechanizmus az agyban!
Az pedig pikk pakk nem alakul ki, csak úgy!
Szvsz mivel a sértődés hasztalan cselekedet, nem is alakulhatott ki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!