Tisztelt oncogito!
>"Nem, azt, hogy viszonylagos tudatossága ellenére is képes haszontalan cselekedetre."
Én tudatosságra haljalmosságnak nevezném ezt az állapotot, mert nem folyamatosan viszonylagosan tudatosak, hanem nagy ritkán akad egy két tudatos gondolatuk.
>"lehet, hogy előző gazdájánál együtt él egy ilyen "ellenséggel""
Szvsz ez tökéletes magyarázat.
>"A hátat fordításnál pedig látszik rajta, hogy éppen utálja az egész világot, de ezt feltételnül a szemünk láttára kell tennie."
Még egyszer megkérdezem:
Elért vele valaha valamit???
(Bár igazából nem számít, mert lehet, hogy az előző gazdájánál igen, és akkor az nem sértődés, hanem tanult viselkedés...)
>"Az érzelem nem tudatos, nem irányított, hanem létrejön."
De kell kiváltó ok, és a megfelelő mechanizmus az agyban!
Az pedig pikk pakk nem alakul ki, csak úgy!
Szvsz mivel a sértődés hasztalan cselekedet, nem is alakulhatott ki. |