Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-03-30 20:38:23 299
Tisztelt oncogito!

>"Nem, azt, hogy viszonylagos tudatossága ellenére is képes haszontalan cselekedetre."

Én tudatosságra haljalmosságnak nevezném ezt az állapotot, mert nem folyamatosan viszonylagosan tudatosak, hanem nagy ritkán akad egy két tudatos gondolatuk.

>"lehet, hogy előző gazdájánál együtt él egy ilyen "ellenséggel""

Szvsz ez tökéletes magyarázat.

>"A hátat fordításnál pedig látszik rajta, hogy éppen utálja az egész világot, de ezt feltételnül a szemünk láttára kell tennie."

Még egyszer megkérdezem:
Elért vele valaha valamit???
(Bár igazából nem számít, mert lehet, hogy az előző gazdájánál igen, és akkor az nem sértődés, hanem tanult viselkedés...)

>"Az érzelem nem tudatos, nem irányított, hanem létrejön."

De kell kiváltó ok, és a megfelelő mechanizmus az agyban!
Az pedig pikk pakk nem alakul ki, csak úgy!
Szvsz mivel a sértődés hasztalan cselekedet, nem is alakulhatott ki.

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2001-03-30 20:28:10 298
"Dehát épp ezzel bizonyítod, hogy mennyire a körülményektől függ a gondolkodása!!"

Nem, azt, hogy viszonylagos tudatossága ellenére is képes haszontalan cselekedetre.
Egyébként a kutyám viselkedése tényleg hasonlít a macskára. (lehet, hogy előző gazdájánál együtt él egy ilyen "ellenséggel", nem tudom, mert kóborkutya múltja van) Pl. esős időben úgy kapkodja a lábát, mint a macska, dörgölődzve tud hízelegni, ugyanakkor csak azt teszi, amihez kedve van. Ha magányra: nem lehet zavarni, ha társaságra: nem lehet lerázni. Még a járása is macskaszerüen ruganyos és nagyon halk. :-)

A hátat fordításnál pedig látszik rajta, hogy éppen utálja az egész világot, de ezt feltételnül a szemünk láttára kell tennie.

"valaki mondja meg nekem, mire megy egy állat a "sértődéssel" egy a sértődést csillapítani akaró ember nélkül!!!"

Off.
Akárcsak a filozofiai topicnál. :-))) Amíg az ember a saját érzelmeinek a miértjével, milyenségével sincs tisztába, mit akar egy állaton letesztelni???

ON
Az érzelem nem tudatos, nem irányított, hanem létrejön.

Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-30 19:56:09 297
Tisztelt oncogito!

>"Az állat is tud "csak úgy" jólérezni magát, "csak úgy" bánatos lenni és megsértődni is."

Attól tartok, ez félreértés, mert erre akkor lenne képes, ha tudatos lenne. Mivel nem az, erre nem is képes.

>"az egyik kutyám angol szetter keverék, de meggyőződésem, hogy valahol keresztezték a macskával, annyira sokban hasonlít a viselkedése"

Ezt ugye nem mondod komolyan?

>"Említettem már korábban, ha nem kap nasit és még meg is szidom, úgy fekszik le nekem háttal, hogy a lehető legjobban az orrom előtt legyen, tehát lássam, hogy ő most hátat fordít nekem."

És akkor kap nasit???
Egyébként, meg még mindíg bőven belefér, hogy egyszerűen ott akar maradni a közeledben, de persze sajnálja, hogy nem kap kaját...

>"És ezt "csak úgy" teszi,"

Nos ha így értetted a "csak úgy"-t akkor nincs gond, mert kapásból látszik, hogy ennek a viselkedésnek nagyonis vannak okai...

>"Amit említesz talán még a vadon élő állatok között sem igaz, hogy az életbenmaradás veszélye lenne, de az ember között felnőtt, a megszokott jólét és biztonság körülménye között aztán végképp nincs ilyen félelme."

Nem feltétlen a fenyegetésről van szó. (Bár a sértődés veszélyes is lehet.)
Arról van szó, hogy tökéletesen HASZTALAN!

Ha nem az, valaki mondja meg nekem, mire megy egy állat a "sértődéssel" egy a sértődést csillapítani akaró ember nélkül!!!

>"Sokszor előfordul a kutyámnál olyan viselkedés is, hogy besétál abba a szobába, ahol vagyok és ott megáll teljesen tanácstalanul, kifejezéstelen pofával, a farka vizszintesen áll (!) tehát még nem döntötte el, hogy milyen hangulata legyen: bánatos, jókedvű, vagy kunyerálós. Egyszerüen látszik rajta, hogy döntésre vár, mit kezdünk vele, találjuk mi ki, hogy mit akar. "Csak úgy", minden tudatos életösztönre emlékeztető cselekvéssorozat nélkül."

Dehát épp ezzel bizonyítod, hogy mennyire a körülményektől függ a gondolkodása!!!
(Azt, hogy a kutyák kérdeznek már nem kétlem. (Bár ezt sohasem tettem.))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!