Tisztelt oncogito!
>"Az állat is tud "csak úgy" jólérezni magát, "csak úgy" bánatos lenni és megsértődni is."
Attól tartok, ez félreértés, mert erre akkor lenne képes, ha tudatos lenne. Mivel nem az, erre nem is képes.
>"az egyik kutyám angol szetter keverék, de meggyőződésem, hogy valahol keresztezték a macskával, annyira sokban hasonlít a viselkedése"
Ezt ugye nem mondod komolyan?
>"Említettem már korábban, ha nem kap nasit és még meg is szidom, úgy fekszik le nekem háttal, hogy a lehető legjobban az orrom előtt legyen, tehát lássam, hogy ő most hátat fordít nekem."
És akkor kap nasit???
Egyébként, meg még mindíg bőven belefér, hogy egyszerűen ott akar maradni a közeledben, de persze sajnálja, hogy nem kap kaját...
>"És ezt "csak úgy" teszi,"
Nos ha így értetted a "csak úgy"-t akkor nincs gond, mert kapásból látszik, hogy ennek a viselkedésnek nagyonis vannak okai...
>"Amit említesz talán még a vadon élő állatok között sem igaz, hogy az életbenmaradás veszélye lenne, de az ember között felnőtt, a megszokott jólét és biztonság körülménye között aztán végképp nincs ilyen félelme."
Nem feltétlen a fenyegetésről van szó. (Bár a sértődés veszélyes is lehet.)
Arról van szó, hogy tökéletesen HASZTALAN!
Ha nem az, valaki mondja meg nekem, mire megy egy állat a "sértődéssel" egy a sértődést csillapítani akaró ember nélkül!!!
>"Sokszor előfordul a kutyámnál olyan viselkedés is, hogy besétál abba a szobába, ahol vagyok és ott megáll teljesen tanácstalanul, kifejezéstelen pofával, a farka vizszintesen áll (!) tehát még nem döntötte el, hogy milyen hangulata legyen: bánatos, jókedvű, vagy kunyerálós. Egyszerüen látszik rajta, hogy döntésre vár, mit kezdünk vele, találjuk mi ki, hogy mit akar. "Csak úgy", minden tudatos életösztönre emlékeztető cselekvéssorozat nélkül."
Dehát épp ezzel bizonyítod, hogy mennyire a körülményektől függ a gondolkodása!!!
(Azt, hogy a kutyák kérdeznek már nem kétlem. (Bár ezt sohasem tettem.))
|