|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Mumu
2001-03-20 03:35:35
|
76
|
Egy ngyon fontos megismeres zonarol teszel emlitest.A dolgok elvi ismereteben a disponibilitasrol.Elismerem hogy van egy ilyen lehetoseg,nem a MIT befolyasolni (tehat a halal ketsegtelenseget) hanem olykor (vagy sokszor)a HOGYANT (tehat a megtortenes idejet,minoseget ).
Amit regen tudtak az emberek es ami most ujra egy masik evolucios fokon szinten igazsagnak latszik az az elore determinalasa a dolgoknak.Genetikai terkepbol le lehet olvasni a trendeket.Ezek nagyon eros valoszinusegek amiket befolyasolni lehet a tunetek gyorsasagaban,melysegeben de a trendet nem lehet eltuntetni.Enyibol a KISZMET ujra a reneszanszat eli... |
|
Előzmény:
 |
náVTSi
2001-03-18 19:10:16
|
74
|
"ne lássuk előre a végünk napját, illetve mikéntjét"
Tisztelettel kérdezném: azért ne lássuk, mert nem vagyunk eléggé felkészültek rá, vagy azért, mert nem látható, nincs meghatározva? Szerintem az utóbbi.
Igen nehéz az eleve elrendeltetés kényelmessége ellen harcolni, mert időben és térben tudomásom szerint csak egyféleképpen történnek az események. Viszont nézetem szerint létezik az egyén és tud döntéseket hozni, befolyásolni saját sorsának alakulását. Mert ugyebár lehet panaszkodni, milyen rossz sorunk van, de az igazán emberi az, hogy fel tudjuk mérni a veszélyeket és küzdeni tudunk ellene. Ahogy a halál tényének elviselésére fel kell készülnie az embernek, úgy a lehetséges módozatok elviselését is meg kell tanulnia. Ez a járható út, és nem pedig az, hogy elzárjuk az információt illetve feleslegesnek nyilvánítjuk a tények ismeretét. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|