|
|
|
|
 |
Thoughts
2001-03-18 17:02:34
|
217
|
Mi volt a kutyás címe?
Szerintem azért nem képzelheti egy állat a másik állat helyébe magát, mert még azt sem tudja, hogy Ő maga létezik...
Ellenben mint mondtam, elképzelhető bizonyos "anyai ösztön", de az ösztön, nem pedig egy tudatos gondolat... |
|
A hozzászólás:
 |
SegédSámán
2001-03-18 16:39:05
|
216
|
"Az az empatikus képességet bizonyítaná, pedig szerintem olyan az állatoknak nem lehet"
????? Szerinted miért nem lehet?
Merthogy szerintem pl. nem csak hogy lehet, de van is.....
És Csányi Vilmosnak nem is olyan régen jelent meg két könyve is.... az egyik pont a kutyákról.... |
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-03-18 16:17:26
|
213
|
Az az empatikus képességet bizonyítaná, pedig szerintem olyan az állatoknak nem lehet.
Ahhoz be kell tudniuk képzelni magukat egy másik szerepébe, azt pedig anélkül nehéz, hogy tisztában legyenek saját létezésükkel.
(Viszont elképzelhető, bizonyos "anyai ösztön" fellépése ilyen esetben, az pedig megint nem tudatos, hanem ösztönös.) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|