Keresés

Részletes keresés

SegédSámán Creative Commons License 2001-03-18 16:39:05 216
"Az az empatikus képességet bizonyítaná, pedig szerintem olyan az állatoknak nem lehet"

????? Szerinted miért nem lehet?
Merthogy szerintem pl. nem csak hogy lehet, de van is.....

És Csányi Vilmosnak nem is olyan régen jelent meg két könyve is.... az egyik pont a kutyákról....

A hozzászólás:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-18 16:17:26 213
Az az empatikus képességet bizonyítaná, pedig szerintem olyan az állatoknak nem lehet.

Ahhoz be kell tudniuk képzelni magukat egy másik szerepébe, azt pedig anélkül nehéz, hogy tisztában legyenek saját létezésükkel.

(Viszont elképzelhető, bizonyos "anyai ösztön" fellépése ilyen esetben, az pedig megint nem tudatos, hanem ösztönös.)

Előzmény:
ttaarrllee Creative Commons License 2001-03-17 21:26:56 209
Sok itt a szakértő, ezért felteszek egy kérdést, ami engem már régóta nyomaszt.
Hallottatok-e már olyan kísérletről, hogy megkötünk egy kutyát, és nem adunk neki enni. Aztán van egy másik kutyánk szabadon. Ennek adunk ételt fölös mennyiségben. Vajon visz-e a szabad kutya a láncon tartottnak harapnivalót?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!