|
|
 |
oncogito
2001-03-17 20:02:37
|
207
|
Kedves Thoughts !
Megpróbálom másként megközelíteni a kérdést, mert mégiscsak az az érzésem, hogy az igazságkeresésed az igazságodnak hitt keresés. :-)
Ha mondjuk összehozna a vaksors egy ufóval, akinek teljesen más szervezti felépítése, teljesen más kommunikációs képessége és megnyilvánulása lenne, eszebe sem jutna feltételezni, hogy nincs tudatos gondolkodása.
Hiszen akkor nem is találkozhatnátok.
Namármost eszeveszetten keresnéd azokat a közös nevezőket, amik a tudatos tevékenység tényén alapulva fellelhetők. Lehet, hogy a magyarázat akkor is rejtély maradna, lehet, hogy egyáltalán nem sikerülne az "eszmecsere" de nem hiszem, hogy ez téged (megvallom, engem sem) eltántorítana abban a hitben, hogy észlénnyel találkoztál.
Namármos ezek a fránya állatok állandóan itt vannak a közelünben, az általunk kialakított hierarchia szerint.
Sokkal hajlamosabb az ember ezért nem tudatos lényeknek tekinteni, hiszen alaposan "leköröztük" őket sokmindenben.
Pontosan tudom, hogy amikor "belemagyarázok" az állat viselkedésébe, bizonyítékom nincs, csak bizonyosság. Nade a te feltevésednek még bizonyossága sincs!
Ugyanis szerintem még a hangya is tudatos lény. A maga környezetében.
Hiszen az ember sem a kozmosz körülményeit veszi figyelembe cselekedeteinél, a tervezése aszerint jön létre.
A hangya számara mi lehetünk a kozmosz, ami pedig nekünk a kozmosz, az meglehet más, feljlettebb lénynek természetes közelségben levő racionalitás.
Tehát egyáltalán nem mindegy, milyen szemszögből próbálunk megérteni valamit.
oncogito
|
|
A hozzászólás:
 |
Thoughts
2001-03-17 18:51:45
|
203
|
Kedves oncogito!
A tudatosság jelenlétének szerintem is több "jelzése" lehet.
Erre lett volna jó a kognitív térképpel való kombinálás, bár szerintem azt is könnyen el lehet vetni, más meg már nem nagyon tudok elképzelni, hogy az állat tudatosan tenne, mint tervezni saját útvonalait...
Nem értem miért akarod a nevetéssel azonosítani az öröm érzését!
A macskám egy rettentő boldog élőlény, de attól még nincs ahhoz elegendő agytérfogata, hogy nevessen...
Nekem is meggyőződésem, hogy az ember tud annyit mint egy állat!!!
Éppen ezért gondolom, hogy ki tudjuk elemezni az ő gondolataikat, mert "lefelé" könnyű gondolkodni, "felfelé" macerásabb... (Bár talán az sem kizárt...)
Amennyiben annyi embernek körülöttem igaza van, hogy belemagyaráznak dolgokat az állatok viselkedésébe, annyi ember biztosan meg tudna győzni, ha tévednék...
Én tökéletesen nyitott vagyok az érvekre!!! Az én célom is az igazság megismerése... (Feltételezve, hogy másé is az...)
Az állatok irántam érzett érzelmei egyszerűek! (Mármint azoké, amelyek ismernek engem.)
Én egy hatalmas pozitív halmaz vagyok az állataim szemében!!! ;-)
A pozitív, meg senkinek és semminek nem negatív...
Attól tartok nagyon is az idő számít a tervezésben!
Szerinted egy hangya tudatos???
OFF
Örülök, hogy sikerült elnyernem a kedves fórumolók tetszését a topiccal! |
|
Előzmény:
 |
oncogito
2001-03-17 18:18:17
|
200
|
Üdv Thoughts !
(Itt is megtalálunk!:-))
"Nos minekután abban már mindannyian egyetértettünk, hogy az állatok beszélni nem tudnak, a beszéd által "szerezhető" tudatosságot már ki is zárhatjuk."
Persze, de kezdettől azt hajtogatom, hogy nemcsak ez az egyfajta lehetősége van a tudás birtoklásának.
Ami a macskád megnevettetését illeti.
Ha van humorérzéked, akkor spontán játék, vagy jókedv közben érzékelned kell az állat viselkedését.
Minden bizonnyal egy macska,vagy egy kutya másként nevet, de az ember képes felismerni a szituációt. (Meggyőződésem, hogy tud annyit ebben mint egy állat :-))
Ha pedig belemagyarázásnak gondolod, de nagyon sokat körülötted ugyanazt magyarázzák be, azért mégiscsaklehet benne valami.
"Az állatok iránt érzett érzelmeim a saját felsőbbrendűségemből fakad velük szemben ez igaz."
... és az állatok érzelmei velünk szemben???
Ami pedig a napokkal előtti tervezést illeti, lehet, hogy nem képes rá, de nem ez a lényeg. Nem az időtartam, hanem a képesség a lényeg.
Kedves Yoo !
Azt hiszem, egy kicsit igazságtalan vagy ami az olvasottságot és a tájékozottságot illeti.
Hiszen a témában pro és kontra egyaránt lehet olvasni, tehát a téma felvetése nagyonis jogos és érdekes.
Meg aztán jómagam sem vagyok éppen kezdő ezen a téren, legalább 30 éve folyamatosan van valamilyen állatom és elég sokat is olvasok a témában.
Tehát inkább érveket, példákat és ne kritikát!
oncogito
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|