Keresés

Részletes keresés

Yoo Creative Commons License 2001-03-17 17:39:03 194
Hello,

most rohanásban vagyok, röviden:

A topicot folyamatosan olvastam.:)

Az állatok gondolkodásáról megpróbálok felhajtani neked egy cikket, mert saját szavaimmal nem vállalkozom rá, hosszadalmas szöveget meg lusta vagyok beírni.

Csak egy saját példa végezetül: nekem egy doberman kutyám van. És szokott röhögni! Ne várd azt, hogy ugyanolyan mimikával és hanggal nevessen, mint egy ember, ez nem lenne reális.
Ha valami öröme van, vagy szeretné, ha simogatnám, az elsö kis fogait kivicsorítja, ez nem olyan vicsor, mint amikor méregből vicsorog, inkább csak a felső ajkát húzza fel, a szemei összehúzódnak, pont mint az embereknél nevetés közben, és emellett az egész testével kifejezi az örömet vagy várakozást, mikor miért vigyorog. Csóválja az egész farát, mivel farka nincs.
Többek megjegyezték ámulkodva, hogy te, ez a kutya röhög! Ha akarod, megnézheted.:) Macskával sajnos nem szolgálhatok, momentán nincs. Bár megjegyzem, egy macska sokszor sokkal érdekesebb egyéniség, mint egy kutya.

A hozzászólás:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-17 17:20:01 193
Kedves Yoo!

A tudásom minden bizonnyal igencsak hiányos, de kérdem én, kié nem?

Ahogy mondtad, legszebb reményeim szerint, ha olyan fatális hülyeségeket beszélnék, már rég sokkal több támadó hozzászólás született volna meg...

Nem tudom miért írtál afféléket amiket írtál anélkül, hogy végigolvastad volna a topicot... :-(
Többször is hangsúlyoztam ugyanis, hogy azoknál az állatoknál egész más a helyzet, amelyek megismerik magukat a tükörben (ezek elsősorban az emberszabásúak)!!!
Az egy teljesen más tészta... Véleményem szerint, az öntudat feltétele a tudatosságnak...

Az elefántokról épp tegnap láttam egy filmet, amely megváltoztatta az addigi véleményem... Most el tudom képzelni, hogy Ők is képesek felismerni magukat a tükörben, és akkor megint egész más kategóriába kerülnek, mint az állatok nagy többsége...

Mondtad, hogy érdeklődsz ebben a témában. Olvastál valahol olyasmit, hogy az állatok tudatosan gondolkodnak? (Nem az emberszabásúak!!!)

Nem azért mondom, de ha nem tudjátok érdemileg megtámadni az állításaim, akkor szerintem viszonylag érthető, hogy miért tarom azokat igaznak...
Vagy tán Te nem úgy véled, hogy csak abban az esetben van igazam, ha igazam van??? ;-)

Előzmény:
Yoo Creative Commons License 2001-03-17 00:17:12 190
Thoughts ,

igencsak hiányos a tudásod, és mégis hangoztatod a véleményedet. Ha ezt azért csinálod, hogy pörögjön a topicod, akkor érthető, mert sokan fognak veled vitatkozni. Ha nem, akkor ha már ennyire érdekel a téma, olvass kicsit utána, mielőtt valamit állítasz. De ha nézed egy kicsit a National Geographic csatornát, talán az is megteszi.

Az állatok éreznek, gondolkoznak, örülnek, szomorkodnak, gyászolnak! (emberszabásúaknál nagyon gyakori a hosszú, mély depresszióval járó, akár halállal befejeződő gyász, de elefántok is évekig gyászolhatják pl. elpusztult borjaikat), szeretnek és gyűlölnek. Agresszívek, szelídek, jóindulatúak, rosszindulatúak, akárcsak az emberek.
Az emberszabásúak közül több fajnak is van éntudata, például. És tudatosan gyakorolnak, ahogy te fejezted ki magad. (A csimpánzkölyök tudatosan gyakorolja, hogyan készítsen magának eszközt, amit használ is, miután az anyja megtanította neki.)

Mivel én sem tanultam etológiát, csak érdekel, ezért sokszor elolvasok a témához kapcsolódó cikkeket, könyveket, megnézek filmeket nem vagyok "szakértő", már egy ideje várom, hogy valaki, aki jobban otthon van a témában, elmondja a véleményét. Így viszont még a végén elhiszed, hogy igaz is, amiket összehordasz.:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!