Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-03-17 17:10:48 192
Kedves terrigena és oncogito!

Az előbb már hangsúlyoztam, hogy jelen vitában nektek kell elsősorban bizonyítani az állatok általatok említett képességeit!

Nos ez roppant egyszerűen megtehető, és akkor minden további nélkül belátom tévedésem!
(Ráadásul szerintem azzal még a Noblet is meg lehet pályázni.)

Annyit tegyetek meg, hogy elmondjátok nekem miképpen nevettethetem meg a macskám!!! (Vannak pintyjeink is, de még egy papagájt is szívesen nevelgetek, ha kell.)
Amint a maccs röhög (lehet kutya is tudván, hogy azért a kutyák inteligensebbek), ideülök, és töredelmesem bevallom tévedésem...
Nyilvánvaló, hogy nem úgy röhög mint mi, de akkor tájékoztass miképpen teszi!

Szerintem nem én figyelem az állatokat felszínesen, hanem Ti láttok bennük nem valós képességeket... (Dehát erről szól ez a vita, nem? ;-)

Az állatok iránt érzett érzelmeim a saját felsőbbrendűségemből fakad velük szemben ez igaz.
Viszont ne felejtsük el, hogy az állatok többségének sokkal rosszabb dolga is lehetne, ha nem egy felsőbbrendű lény alakítaná valóságát!

A hozzászólás:
terrigena Creative Commons License 2001-03-16 23:50:06 189
"A természetfilmes példádra nem nagyon tudok mit mondani, de én még nem hallottam olyanról, hogy az állatoknak lenne humorérzékük!!!
Én még egy állatot sem láttam röhögni! "

Szomorú, hogy ilyen felszínesen figyeled meg az állatokat. Én, mint sok éven keresztüli hullámospapagájtulajdonos, biztosítalak, hogy a hullámos papagáj igenis tud röhögni, van humorérzéke. Arról pedig, hogy nem úgy röhög mint mi, csak bizonyos anatómiai tulajdonságok tehetnek.
Mi lenne, ha empátiával próbálnád az állatokat megközelíteni, nem pedig csak a felsőbbrendűségtudatoddal?

Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-16 19:24:29 187
Kedves oncogito!

Meg kell mondjam, hogy van szerencsém azt látni, hogy ha valakinek valami tudása fontos, akkor azt a tudást gyakorlással, tanulással, igenis igyekszik elsajátítani...
Nem értem neked miért vannak eltérő tapasztalataid...

Örülök, hogy a meditációt csak példaként mondtad, mert azért azzal mindenki tisztában van, hogy a macskák nem meditálnak túl sokat...

A természetfilmes példádra nem nagyon tudok mit mondani, de én még nem hallottam olyanról, hogy az állatoknak lenne humorérzékük!!!
Én még egy állatot sem láttam röhögni!
Az, hogy a farkasoknak van olyan gesztusuk, amely az emberi röhögéshez hasonlít, már más tészta, de a kérdés az az, hogy mire használják azt a gesztust...

Egyébként a humorérzékhez rednkívül fejlett társításos képesség kell, ez pedig az állatoknak nem adatott meg...

Az állat természetes, hogy felfogja és értékeli az őt ÉRŐ információkat!
A gond azzal van ami nem őt éri, hanem róla szól!!! Ti, egy állat még azt sem tudja, hogy létezik... Ugyebár nincs öntudata...

Nos én azt akarom elérni, hogy reálisan lássuk az állatok gondolkodását!
Ez megköveteli, hogy az ember felértékelődjön!
Nem mint élőlény, hanem mint gondolkodó!
Abból a szempontból, pedig mindenképpen jobban állunk mint az állatok, vagy nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!